bitcoin’de-satis-baskisi-artiyor-mu:-btc’de-bu-verileri-alarm-veriyor!

Bitcoin’de Satış Baskısı Artıyor Mu: BTC’de Bu Verileri Alarm Veriyor!

Kripto para işlemlerini takip eden bir Twitter sayfası olan Whlae Alert’in bugün paylaştığı bir gönderiye göre, son 24 saat içinde anonim bir kripto para balinası 13.003 Bitcoin’i Coinbase borsasına gönderdi. Bu noktada Coinbase’in ABD merkezli en büyük kripto para işlem platformu olduğunu ve yakında zamanda Nasdaq’ta doğrudan listelenme yoluyla halka açıldığını belirtmek gerekiyor.

Büyük Bitcoin İşlemi

Bahsi geçen işlem için anonim kripto para balinasının 0,00011508 BTC yani yaklaşık olarak 3,6 dolar ödediği ifade ediliyor. Bu kadar büyük bir transfer için hiçbir bankanın bu kadar düşük bir ücret talep etmeyeceği ve işlemin gerçekleşme hızı göz önünde bulundurulduğunda aslında Bitcoin’in neden önemli olduğu anlaşılıyor.

Bu işlemin yanı sıra bu hafta içinde medyaya yansıyan haberlerde kripto para balinalarının işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance’e 14.550 Bitcoin transferi yaptığı ve bu miktarı 4.518,409’unun sadece bir saat içinde gerçekleştiği ifade edilmişti.

Bu Transferler Ne Anlama Geliyor?

CryptoQuant CEO’sunun da ifade ettiği gibi bu büyük transferler bir satış sinyali olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla Bitcoin üzerindeki satış baskısının şu an için çok büyük olduğu düşünülüyor.

Analistlere göre eğer borsalara giren Bitcoin miktarında artışlar yaşanmaya devam ederse kısa vadede BTC fiyatının bir miktar daha düşüş yaşadığı görülebilir. Böyle bir senaryoda ise fiyatın öncelikle 28.000 dolara ve ardından 24.000 dolara kadar gerileyebileceği düşünülüyor.

Bu noktada analistler orta ve uzun vadeli BTC fiyat tahminlerinin hala yukarı yönlü olduğunun altını çiziyor ve yatırımcıların sakin kalmasının önemli olduğunu dile getiriyor.