bitcoin-yorumlari-ve-altcoin’lerde-son-durum:-holo,-btt-ve-chiliz

Bitcoin Yorumları ve Altcoin’lerde Son Durum: Holo, BTT ve Chiliz

Lider kripto para birimi son günlerde oldukça volatil bir tablo çiziyor. Hızlı fiyat hareketleri yaşayan Bitcoin’in fiyatı ile ilgili çok farklı yorumların ve beklentilerin olduğu görülüyor. Bununla birlikte BTC’deki her hareketten altcoin’ler de etkileniyor.

Bitcoin Yorumları ve Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin salı günü gördüğü 28.800 dolarlık dip seviyeden son hızlı bir şekilde toparlanarak bugün 35.500 dolar seviyesini gördü. Ancak daha sonra BTC, 4 saatlik grafiklerde arka arkaya dört kırmızı mum yakarak 33.000 dolar ile 32.000 dolar arasındaki kritik seviyeye geriledi.

Bazı uzman isimler, Bitcoin fiyatı 35.000 dolar üzerinde tutunamamış olduğu için boğaların kontrolü kaybettiği yorumlarını yapıyor. Bu seviyeden sonra yaşanan düşüşlerin daha derin olabileceği ve hatta ilk olarak 24.000 dolara kadar geri çekilme yaşanacağı ifade ediliyor.

Ancak öte yandan bazı isimler de Bitcoin grafiklerinin oldukça güçlü göründüğü ve yeni bir ralli öncesinde fiyatta görülen bu volatilitenin oldukça normal olduğunu ifade ediyor. Bu noktada piyasada kurumsal oyuncuların kartlarını nasıl oynayacaklarının da oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Son zamanlarda Bitcoin’de yaşanan özellikle düşüş grafiklerinin altcoin’lerde üzerinde çok daha büyük etkisinin olduğu görülüyor. Örneğin; Bitcoin’deki son 24 saatlik geri çekilme %7 iken Holo’nun (HOT) yaklaşık olarak , Bittorrent’in (BTT) yaklaşık olarak  ve Chiliz’in (CHZ) yaklaşık olarak %8 değer kaybettiği görülüyor.

Dolayısıyla analistler şu anda Bitcoin’in kontrolü elinde bulundurduğunu ve bir altcoin sezonu başlamadan önce BTC fiyatında önemli seviyelerin geride bırakılarak konsolidasyon dönemine girilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Yani 2021 yılının popüler kripto para birimleri HOT, BTT ve CHZ fiyatında yükselişler başlamadan önce Bitcoin fiyat takibinin yapılması önem taşıyor.