bitcoin-(btc)-yeniden-60.000-dolar-ustunde:-peki-altcoinleri-ne-bekliyor?

Bitcoin (BTC) Yeniden 60.000 Dolar Üstünde: Peki Altcoinleri Ne Bekliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden 60.000 dolar üzerine kadar çıkarak piyasanın toparlanması için fırsat verdi. Bir süredir düşüş yaşanan altcoin piyasası da bu sayede toparlandı ve son 24 saat içerisinde piyasanın toplam değeri %2,9 yükseliş elde etti.

XRP Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise bu yükselişe rağmen hala 56,50 seviyesinde geziniyor. Altcoinlerin yükselişi de hakimiyet seviyesi 60 üzerine çıkana kadar devam edebilir. Şu an için altcoinler arasında yükselişe XRP‘nin liderlik ettiği görülüyor. XRP fiyatı son 7 gün içerisinde 5 yükseliş elde etti ve bunun 24 saatlik kısmında #’lük yükseliş yaşandı.

XRP/USD paritesi 1 dolar direncini kırdıktan sonra inanılmaz bir yükseliş yakaladı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,24 dolardan işlem görmekte. XRP fiyatı için 1,25 dolar direncinden sonra hedefin 1,66 dolar olduğu düşünülmekte. Önde gelen kripto para biriminin 1,66 doların üzerine çıkması ise yeniden üçüncü sıraya kadar yükselmesini sağlayabilir.

Binance Coin (BNB) 500 Dolara İlerliyor

Top 10 içerisindeki kripto paralara bakıldığında XRP dışında sadece Binance Coin’in (BNB) yükseliş elde ettiği görülüyor. BNB son 7 gün içerisinde A yükseliş elde etti ve XRP’ye yerini kaptırmaktan şimdilik kurtuldu.

Binance Coin fiyatı için psikolojik direnç 500 dolar olarak gözüküyor. BNB/USDT paritesinin 500 dolar seviyesinin üzerine çıkması ise parabolik bir yükseliş getirebilir. BNB fiyatı için olası bir düşüşte ise 420 dolar seviyesi destek olabilir. BNB fiyatının buradan sonraki en kritik desteği ise 360 dolar.

BitTorrent (BTT) Fiyatı İçin Destek Seviyesi

BitTorrent (BTT) fiyatı nisan ayının başlarında 0,012 dolar seviyesine kadar yükseldi ve tüm zamanların rekorunu kırdı. BTT/USDT paritesinin elde ettiği bu yükseliş, tahmin edilebileceği gibi parabolik rallinin bitmesi sonrası düşüşe geçti.

BTT fiyatı 7 Nisan 2021 tarihinde 0,008 dolara kadar çekildi ve buradaki destekten döndü. BTT bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,008 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %7,3 düşüş yaşadı.

Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal, konu hakkında yaptığı açıklamada ve yayınladığı analizinde BTT fiyatının 0,0069 dolar seviyesine gelmesi durumunda alım yapabileceğini ifade etti. Ünal, bunun öncesinde ise 0,0078 dolar seviyesinin destek olduğunu vurguladı.