bitcoin-(btc)-fiyatinin-sert-dususu-sonrasi-herkesin-merak-ettigi-veri-aciklandi!

Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşü Sonrası Herkesin Merak Ettiği Veri Açıklandı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında oldukça sert hareketlerde bulundu. BTC fiyatı kısa süre içerisinde 64.000 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırarken, düşüşü de en az yükselişi kadar ani oldu.

BTC Fiyatı İçin Önemli Veri Açıklandı

BTC/USD paritesi 64.000 dolara kadar yükselişten sonra kısa süre içerisinde 28.000 dolara kadar geriledi. Bu da BTC fiyatının P’den fazla değer kaybettiğini ortaya koymakta. Buna rağmen yatırımcıların büyük bir kısmını ilgilendiren borsalardaki BTC verilerine bakıldığında ise durumun sanıldığı kadar vahim olmadığı görülüyor.

26 Haziran 2020 tarihi itibarıyla borsalarda tutulan BTC miktarı 2,79 milyon adet olarak biliniyordu. Bundan sadece 1 yıl sonra ise söz konusu BTC’lerin (,67’si borsalardan çekildi ve geriye 1,99 milyon adet Bitcoin kaldı. Buna ek olarak 1 yıl önce BTC fiyatı 9.100 dolardan işlem görürken 1 yıl sonra yaşanan sert düşüşe rağmen bunun 32.000 dolardan işlem görmesi aslında durumun sanıldığı kadar kötü olmadığını göstermekte.

Borsalardaki BTC Miktarı Artıyor

Nisan ayı itibarıyla ise kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı arttı. 20 Nisan tarihinde ise 1,8 milyon BTC ile borsalarda 1 yıldaki en düşük BTC miktarı görülmüş oldu ve o tarihten beri bu miktar artmaya devam ediyor. O tarihten bu yana yaşanan artışın ise %9,34 olduğu görülmekte.

Borsalardaki BTC miktarının yeniden artmaya başlaması, yeni bir ralli için avantaj sağlıyor olabilir. Borsalardaki stablecoin miktarı da kısa süre önce tüm zamanların rekorunu kırdı ve bu iki veri kesinlikle yatırımcıların dikkatini çekiyor.