bitcoin-(btc),-ethereum-(eth)-ve-cardano-(ada)-teknik-analizi

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 36.000 dolar seviyesine tırmanarak önemli bir fiyat performansına imza attı. Liderin ardından en büyük altcoin Ethereum 2.200 dolarlık fiyat bandına yükseldi. Öte yandan en popüler kripto para birimlerinden biri olan Cardano (ADA) 1.42 dolara dokundu.

Bitcoin (BTC)

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, bir hafta önce görülen geri çekilmenin ardından ilk defa bugün 35.000 dolarlık fiyat bandını aşarak 36.451 dolara dokundu. Lider kripto paranın yükseliş ivmesi kazanması ile kripto para piyasası yeşil bir tabloya döndü.

30.000 dolarlık destek seviyesi kale olarak yorumlanırken, kısa vadede geri çekilme senaryoları şu an için rafa kaldırıldı. BTC boğaları, 40.000 dolarlık kilit seviyeyi hedefliyor. Bu seviyenin aşılması BTC fiyatını 45.000 dolar ila 47.000 dolarlık fiyat bandına geri döndürebilir.

Günlük grafik verilerine göre RSI, yükseliş ile birlikte 50 seviyesine ulaştı. MACD yükseliş trendini doğrularken Müthiş Osilatör göstergesi momentumun yukarı yönlü olduğunu onayladı.

Ethereum (ETH)

En popüler ikinci kripto para Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde %6’lık bir yükseliş kaydetti. ETH, bir haftalık süreçte 1.700 dolarlık kritik destek noktasına geriledi. Ancak buradan yukarı yönlü bir sıçrama ile 2.000 dolar noktasına ulaşmıştı. 2.000 dolarlık seviyeyi başarılı bir şekilde kıran ETH boğaları, fiyatı 2.200 doların üzerine çıkardı. Birçok kurumsal yatırımcının rotasını Ethereum’a çevirmesiyle birlikte benimsenme oranları artan en büyük altcoin, ilgi odağı oldu. Balinaların dip seviyeden Ethereum biriktirmesi, en popüler ikinci kripto paraya katkı sağladı. Bunun yanı sıra yatırımcıların büyük beklentileri ETH 2.0 ve EIP-5559 gelişmeleri olarak biliniyor. Ethereum ağının bu güncellemeler ile iyileştirilmesi sektördeki rakiplerini silmesini sağlayabilir.

Ethereum günlük grafiklerinde RSI net bir yükselişle 48 seviyesine ulaşmış durumda ve MACD iyileşme belirtilerini işaret ediyor. Momentum göstergesi ise sıfır noktasının üzerine çıkarak artışı doğruluyor.

Cardano (ADA)

En popüler kripto paralardan biri olan Cardano, genel piyasa trendi ile birlikte yükseliş hareketi sergiliyor. ADA, son 24 saatte %4’lük artış kaydederek 1.40 dolara ulaştı. Cardano ağının günbegün benimsenme oranlarının artması ve CEO Charles Hoskinson’ın popülist stratejisi ADA’ya ivme kazandırıyor. ADA, 16 mayıs tarihinde 2.46 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak ilk olarak 19 mayısta görülen ve geçtiğimiz hafta tanık olunan geri çekilmeler popüler kripto paranın yükseliş momentumunu tersine çevirdi. 1.02 dolara kadar düşen ADA, bu seviyede 1 doların üzerinde kalarak önemli bir direnç ortaya koydu.

ADA’nın günlük grafik verilerinde RSI yükseliş hareketinde seyrederken 48 seviyesine ulaştı ve MACD trendi doğruladı. Öte yandan Müthiş Osilatör, artış trendini onayladı.

OKEx’te spot ve türev piyasalarda Türkçe dil desteğiyle kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım yapabilirsiniz. Üyelik için: www.okex.com