bir-avrupa-ulkesinden-daha-binance’e-sert-uyari!

Bir Avrupa Ülkesinden Daha Binance’e Sert Uyarı!

İtalya, Binance karşıtı küresel düzenleyicilerin safına katıldı. Yapılan açıklamada Binance’nin, ülkede yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığı bildirildi.

Binance Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

İtalyan Şirketler ve Borsa Komisyonu (CONSOB), 15 Temmuz’da Binance Group hakkında şirketlerinin ülkede yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığını belirten sert bir uyarı yayınladı. Yetkililer, bu kararın dünyanın en büyük borsasının web sitesi olan binance.com’u içerdiğini belirtti.

Consob, yatırım sahiplerini “Binance Group” şirketlerinin, açıklanan konuyla ilgili “türevler” ve “Hisse Senedi Tokeni” adlı bölümleri olan www.binance.com web sitesi aracılığıyla bile İtalya’da yatırım hizmetleri ve faaliyetleri sağlamaya yetkili olmadığı konusunda uyarıyor.

İtalya yapmış olduğu bu açıklamayla birlikte önde gelen kripto para borsası devi üzerindeki eşzamanlı küresel kısıtlamanın bir parçası haline geldi. Kanada, Japonya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Polonya, Tayland ve en son olarak Malta, son haftalarda Binance incelemelerini artırdı.

Borsa aynı zamanda, hoşnutsuz vadeli işlem kullanıcılarını temsil eden büyük bir İtalyan hukuk firması tarafından toplu dava ile karşı karşıya.

İingiltere’de Binance Karşıtı Adımlar Atıyor

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi Binance Markets Limited ve Binance Group’a bir uyarı yayınlayarak Binance Markets Limited’in şu anda olduğu gibi ülkede faaliyet gösteremeyeceğini açıkça belirtmişti.

Yapılan açıklamalara göre Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunmasına izin verilmiyor.

FCA tarafından zorunlu kılınan bazı durumlar nedeniyle, Binance Markets Limited’in FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın şu anda herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunmasına izin verilmediği ifade ediliyor.

Yine yapılan açıklamalara göre Binance Group’taki başka hiçbir kuruluş, Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyet yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına sahip değildir.

Resmi açıklamalara göre, FCA tarafından düzenlenmiş ürünler olarak kabul edildiğinden türev teklifleri Binance için yasak konumunda bulunuyor.

Başka bir deyişle, İngiliz yasalarına göre vadeli işlemler, borsalar, opsiyonlar veya tokenize hisseler gibi türevler sunmak veya bunları teşvik etmek isteyen herhangi bir firma kayıtlı olmalı ve ilgili yetkiye sahip olmalıdır.