binance’e-bir-uyari-da-ingiltere’den-geldi:-binance-icin-durum-ciddilesiyor!

Binance’e Bir Uyarı da İngiltere’den Geldi: Binance İçin Durum Ciddileşiyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son günlerde resmen darbe üzerine darbe alıyor. Binance kısa süre önce Kanada’nın menkul kıymet düzenleyicisi tarafından uyarılmıştı ve şimdi buna İngiltere’nin de eklendiği ortaya çıktı.

Binance’e Yeni Uyarı!

Binance’in Kanada tarafından uyarılması sonrası hizmetlerini belirli bölgeler için askıya alıp aslında ilgili bölgede lisanssız ve izinsiz hizmet verdiğini doğrulayan Binance, şimdi ise İngiltere’nin finansal regülatörü tarafından uyarıldı. İngiltere’nin finansal regülatörü FCA, resmi internet sitesi üzerinden Binance’e yönelik uyarı yayımladı.

Binance Group ve Binance Markets Limited şirketlerine yönelik yayınlanan uyarıda, Binance kripto para borsasının İngiltere içerisinde hiçbir düzenlenen etkinlik sunmaya yetkili olmadığı vurgulanıyor. FCA tarafından yazılı olarak izin verilmeden Binance’in normal bir şekilde düzenlenen hiçbir eylemi yapmaya yetkin olmadığı belirtiliyor ve borsaya karşı sert bir uyarı yapılıyor.

Binance’in Hizmetleri Kısıtlanacak mı?

Binance Group’un sahip olduğu başka hiçbir kurumun da İngiltere içerisinde lisansı olmadığı vurgulandı. Binance Group’un İngiltere içerisinde internet sitesi Binance.com ile birçok hizmet verdiğini tespit ettiklerini belirten yetkililer, bu konuda tüketicileri de borsayı da uyardı.

FCA, Binance’e yönelik yayınladığı yazısında 30 Haziran tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereken eylemleri de sıraladı. Bu yazıya bakıldığında ise Binance’in İngiltere içerisinde sadece BTC/ETH gibi spot işlemler sunmak dışında bir çaresi olmayabileceği görülüyor. Şirketin buna ek olarak İngiltere vatandaşları ile ilgili bütün kayıtları da sisteminde tutması ve istendiğinde vermesi talep edilmekte.