binance-ile-ilgili-son-gelismeler:-binance-coin-yukseliyor,-borsaya-btc-girisi-artiyor!

Binance İle İlgili Son Gelişmeler: Binance Coin Yükseliyor, Borsaya BTC Girişi Artıyor!

Piyasa hacmi bakımından ilk onda yer alan kripto para birimleri içinde son 24 saatte Binance Coin (BNB) artış yaşayan tek kripto para birimi oldu. Bu durumun yaklaşan yakım etkinliği ile ilgili olduğu düşünülüyor. Bunun yanında dün Binance’e büyük miktarda Bitcoin girişi oldu ve Binance’den sonra kripto para borsası Gate’in de Çinli kullanıcılar için çeşitli adımlar attığı görüldü.

Binance Coin’in Artışı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 316 dolardan işlem gören Binance Coin (BNB), piyasa değeri bakımından ilk on kripto par içinde son 24 saatte artış kaydeden tek kripto para birimi oldu. Elde edilen bilgilere göre BNB son 24 saat içinde %3,7 artış sağladı.

Yapılan açıklamalara göre BNB’nin artışının arkasında hem kripto para borsası Binance’in 4. yıl etkinlikleri hem de yaklaşan BNB yakım etkinliği bulunuyor. Gerçekleşecek olan BNB yakımı 16. yakım etkinliği olacak ve BNB arzı azalacak.

Bundan bir önceki BNB yakımı 15 Nisan’da gerçekleşmişti ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamalarında göre 16. BNB yakımı 15 Temmuz ile 18 Temmuz arasında gerçekleşecek.

Büyük Miktarda Bitcoin Girişi

Elde edilen verilere göre dün Binance borsasına çok fazla miktarda BTC girişi oldu. Wu Blockchain’in paylaşımına göre Binance’e dün 14.550,78 adet Bitcoin aktarıldı. Aktarılan BTC’lerin 4.518,409 adedinin ise sadece 1 içinde borsaya giriş yaptığı ifade ediliyor. Böylece Binance’e sadece bir saat içinde giriş yapan BTC miktarı 20 Mayıs’tan sonra ilk kez bu kadar yüksek seviyelere ulaşmış oldu.

Yapılan açıklamalara göre bu durum Bitcoin’in düşüşün arkasındaki etkenlerden biri olabilir. Çünkü yatırımcılar bu girişler sonrasında satış baskısının artacağını düşünerek panik satışları yapmış olabilir.

Binance’den Sonra Gate

Yapılan son açıklamalara göre Binance’in ardından Gate Exchange de Çinli kullanıcılar için bazı SMS hizmetlerini de iptal etti. Bunun nedeninin ise Çinli dolandırıcıların kişisel bilgileri genellikle kısa mesajlar yoluyla elde etmeleri ve borsaları taklit eden metin mesajları kullanmaları olduğu ifade ediliyor.