binance,-hisse-senedi-satislarini-durduruyor!

Binance, Hisse Senedi Satışlarını Durduruyor!

Binance almış olduğu bu kararın nedeni hakkında hiçbir belirti vermedi ve yalnızca “ticari odağını diğer ürün tekliflerine kaydıracağını” belirtti.

Gelen Baskılar Bu Kararda Etkili Olabilir

Cuma günü yayınlanan bir duyuruda binance, “hemen yürürlüğe girecek” hisse senedi tokenlerinin Binance.com’da satın alınamayacağını duyurdu. 14 Ekim 2021 UTC saat 19:55’ten itibaren borsa artık hisse senedi tokenlerini hiç desteklemeyecek.

Mevcut hisse senedi token sahiplerinin ayarlamak için biraz zamanları olacak:

Halihazırda stok token sahibi kullanıcılar, önümüzdeki 90 gün boyunca bunları satabilir veya elinde tutabilir. Kullanıcılar 2021-10-14 19:55’ten (UTC) sonra pozisyonlarını artık manuel olarak satamayacak veya kapatamayacak. Bundan sonra Binance.com’daki tüm hisse senedi token pozisyonları 2021-10-15 13:30’da (UTC) kapatılacaktır.

Yaşanan bu gelişme, dünyanın en büyük kripto para birimi platformu üzerindeki artan düzenleyici baskının operasyonlarını sert bir şekilde etkilemeye devam ettiğini doğrulayacaktır.

Nisan ayının sonlarında, Avrupalı ​​ve İngiliz düzenleyicilerin Binance’in hisse senedi tekliflerini Tesla ve Coinbase gibi firmalardaki hisse senetlerini temsil eden menkul kıymet yasalarına olası bir uyumsuzluk için incelediklerine dair raporlar vardı. Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin) başlangıçta özellikle Binance hakkında yorumda bulunmamakla birlikte, o sırada kayda geçti ve şunları belirtti:

Temel olarak tokenler devredilebilirse, bir kripto borsasında alınıp satılabiliyorsa ve temettüler veya nakit ödemeler gibi ekonomik haklara sahipse, menkul kıymetleri temsil ederler ve bir izahname yayınlama yükümlülüğüne tabidirler.

BaFin kısa süre sonra Binance’den açıkça bahsetti ve borsa tokenleri için yayınlanmış prospektüslerin bulunmadığını belirtti.

Birçok Farklı Ülkeden Baskı Geldi

2021 baharı ve yazı, Binance için düzenleyici cephede zor geçti, birden fazla ülke buna karşı harekete geçti veya operasyonlarını çeşitli uyumluluk perspektiflerinden araştırdığı bildirildi.

Birleşik Krallık’ta, Mali Davranış Otoritesi, borsaya haziran ayında ülkedeki tüm “düzenlenmiş faaliyetleri” durdurmasını emretti. Aynı ay, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, Binance’i ülkede uygun kaydolmadan faaliyet göstermekle suçladı ve Kanada’nın Ontario eyaletindeki kripto borsalarına karşı alınan yeni önlemler, borsanın oradaki tüm operasyonlarını durdurmasına neden oldu.