binance-coin-ve-ripple-fiyati:-bnb-ve-xrp-yeni-ralli-icin-guc-mu-topluyor?

Binance Coin ve Ripple Fiyatı: BNB ve XRP Yeni Ralli İçin Güç Mü Topluyor?

Tüm kripto para birimleri yükseliş grafikleri çizerken bazı coin’ler geriden gelerek bazıları ise rekor seviyelerini yükselterek adından söz ettiriyor. Bu noktada rekor üzerine rekor kıran Binance Coin’den ve içinde bulunduğu olumsuz durumların lehine dönmeye başlaması ile geriden gelen XRP’den söz edebiliriz.

Binance Coin Güncel Durum

Binance Coin (BNB), 26 Mart’ta 233 dolar seviyesinden başlattığı rallisini 12 Nisan’da 638 dolar gibi yeni bir rekor ile taçlandırdıktan sonra düzeltme aşamasına girdi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 546 dolar seviyesinde işlem gören BNB’nin son günlerde 610 dolar ile 520 dolar arasında hareket ettiği ifade edilebilir.

Analistlere göre BNB fiyatının hala 500 dolar üzerinde harekete ediyor olması boğaların birikim yaptığının bir işareti olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla düzeltme bittikten sonra alım baskısı ile boğaların fiyatı yeniden 638 dolara doğru iteceği düşünülüyor. Eğer boğalar başarılı olursa bu sefer BNB’nin rekor hedefi 880 dolar bandı olabilir.

Ancak bir düşüş grafiği başlarsa ve Binance Coin fiyatı 500 dolarlık önemli seviyenin altına gerilerse 417 dolara kadar düşüş yaşanabileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

XRP Olumlu Haberlerle Yükselişe Geçti

Aslında XRP herhangi bir boğa koşusunda çok iyi performans sergilemesi ve rekor tazeleyen ilk kripto paralardan olması beklenen bir varlıktı. Ancak SEC’in Ripple’a açtığı dava XRP’nin önünde büyük bir engel oluşturdu ve bu zamana kadar XRP beklenen performansı sergileyemedi.

Ancak SEC davasında olumlu bir havanın oluşması ile 5 Nisan’da yükseliş grafiğini başlatan XRP, 10 gün içinde arka arkaya gelen lehine gelişmeler ile 2018 yılından bu yana en iyi performansını sergiledi.

5 Nisan’da 0,62 dolar seviyesinden yükseliş başlayan XRP, 1,96 dolar seviyesine kadar yükseldi. 2 dolar bandında ciddi bir dirençle karşılaşan XRP’nin şu anda konsolide olduğu görülüyor ve konsolidasyonun yukarı yönlü kırılması 2,5 dolarlık fiyat seviyelerini getirebilir.

Ancak bu noktada Ripple’ın aleyhine çıkacak bir kararın fiyatı hızlı bir şekilde aşağı çekme ihtimalinin olduğunun da unutulmaması gerekiyor.