binance-coin-(bnb)-son-5-yilin-zirveleri,-moral-deposu!-bnb-yukselecek-mi?

Binance Coin (BNB) Son 5 Yılın Zirveleri, Moral Deposu! BNB Yükselecek Mi?

Binance kripto para borsası tarafından oluşturulan BNB yıllar içinde çok ciddi bir başarı yakaladı. Fiyatını sürekli olarak katlayan ve yatırımcısına kazandıran Binance Coin (BNB) yıl bazlı nasıl bir performans sergiledi? İşte oluşturulduğu günden bugüne BNB yolculuğu ve güncel fiyat tahminleri!

Binance Coin (BNB)

İlk olarak bir ERC-20 token şeklinde Ethereum ağında başlatılan proje sonrasında kendi ağına taşındı. Binance borsasına ait blozincirde hayatına devam eden BEEP2 tabanlı BNB bugüne kadar yatırımcısına hep kazandırdı.

BNB bugünlerde 16. Burn (token yakım) sürecini yaşıyor. Rakam henüz açıklanmamış olsa da detayları netleştiğinde fiyat etki etmesi bekleniyor. Bu yıl ilk çeyrekte 1 milyonu aşkın BNB yakan Binance 16. yakma döneminde kaç tokenı yok edecek henüz bilinmiyor.

Binance Coin (BNB) güncel olarak 303 dolardan fiyatlanıyor. Son 24 saatte 296 dolara kadar düşen fiyat, Bitcoin’in yukarı yönlü denemeleriyle bu seviyeye geldi. Ancak halen 20 günlük EMA uzakta ve 315 dolar seviyesinin hızla aşılması gerekiyor. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 276 dolar desteği güçlü biçimde test edilebilir. Bu desteğin kırılması durumunda aşağıda 251 ve 211 destekleri bulunuyor. En kötü senaryoda 0 düşüş öngörülüyor. Elbette bu senaryonun gerçekleşmesi için Bitcoin’in 30.000 desteğini kaybetmesi ve 26.000 dolar seviyelerine inmesi gerekiyor. En kötü senaryoda bile geçtiğimiz yıl BNB alan yatırımcılar halen karda kalmaya devam ediyor. Peki geçtiğimiz yıllarda BNB hangi zirveleri gördü?

Binance Coin (BNB) Yıllara Göre Zirveler

İlk olarak 2017 yılınca ICO duyurusunu yapan proje aynı yıl içinde hızla 11,3 dolara yükseldi. Yani 2017 yılının zirvesinde bile alım yapsaydınız paranız bugün ’00 daha değerli olacaktı. BNB sonraki yıllarda sürekli olarak daha büyük zirveler buldu. Örneğin 2018 yılında 0 artarak bir önceki yılın zirvesinin de üstüne çıktı. Binance Coin o dönem tam 24,91 dolar ile geçici ATH noktasını bulmuştu.

BNB için 2019 yılı pek de iyi geçmedi ancak yine de bir önceki yılın ATH noktası E gibi bir artışla daha yukarı taşındı. Binance Coin 2019 yılında 39,43 dolardan alıcı buluyordu.

En kötü performansı sergilediği 2020 yılında bile BNB evvelki yılın rekorunu egale etmeyi başardı. Sadece 10 cent gibi bir farkla yeni ATH noktası oluştu. BNB geçtiğimiz yıl 39,58 dolar ile rekorunu ilan etti. Bu detay bize 2022 yılı için moral vermeli, değil mi?

Evet geldik 2021 yılına, bu yıl tam bir mega boğa havasında geçti. Geçtiğimiz yıllardaki piyasaya hakim olmayan bazı yeni yatırımcılar memnun olmasa da bu yadsınamaz bir gerçektir. Geçen sene 39,58 doları zirve olarak gören BNB, bu yıl tam 689 dolarda ATH noktasına ulaştı. Tüm zamanların rekoru olan bu fiyat geçtiğimiz yıla göre tam 00 kazanç ifade ediyor.

Eğer piyasaya bu yıl girmediyseniz ve uzun dönem BNB hold yatırımcıysanız zararda olmamanız gerekiyor. Yok eğer 689 dolar ATH noktasından alım yaptıysanız geçtiğimiz yıl verileri sizi motive edebilir. Moralinizi biraz olsun toplayabildiysek ne mutlu.

Elbette burada paylaşılan yorumlar yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırımlarınızı kendi değerlendirmelerinize göre yapmanız gerekir.