beyaz-saray-eski-danismani,-turk-kripto-para-yasagini-yorumladi:-durduramayacaklar!-–-mahsup.net

Beyaz Saray Eski Danışmanı, Türk Kripto Para Yasağını Yorumladı: Durduramayacaklar! – Mahsup.net

Türkiye’de kripto para ile yapılan ödeme işlemlerine, Resmi Gazete’de yayımlanan TCMB yönetmeliği ile yasak resmi olarak getirildi. Bu karar, Türkiye’de olduğu gibi küresel kripto para piyasası öncülerinden de sert eleştiriler aldı. Dünyaca ünlü analist PlanB’den sonra Skybridge Capital COO’su Anthony Scaramucci, Türkiye’nin kripto yasağını yorumladı ve “cin şişeden çıktı” dedi. Ancak Anthony Scaramucci, benzer yasakları başka ülkelerinde getireceğini belirtse de bu kısıtlayıcı önlemlerin Bitcoin’i durduramayacağını vurguluyor.

Türk kripto para ödeme yasağına, dünyadan tepkiler artıyor!

TCMB’nin ödemelerde kripto varlıkların kullanılmamasına dair yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu karar nedeniyle artık, kripto varlıklar ödemelerde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılamayacak ve kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet sunulamayacak.

Bu kripto yönetmeliği Türk Bitcoin camiasının öncü isimlerinin, ekonomistlerin ve uzmanların tepkisine yol açtı. Tepkiler elbette ki Türkiye ile sınırlı değil, küresel kripto para piyasası öncülerinden de kripto ödeme yasağına eleştiriler geliyor. Stok Akış modelinin mucidi PlanB, yasağı eleştirerek “Beyin göçü gerçekleşecek ve sermaye Türkiye’yi terk edecek” dedi. PlanB konuya yönelik şunları söyledi:

Türkiye’ye yönelik yapacağım tatilimi iptal ettim. Türkiye hükümeti mülkiyet haklarına böyle davranıyorsa ve kendi vatandaşlarına bu muameleyi yapıyorsa, Türkiye hükümetinin turistlere (özellikle BTC’ye sahip olan turistlere Havaalanı kontrolleri vb. gibi konularda) nasıl davranacağını hayal edebiliyorum. Beyin göçü gerçekleşecek ve sermaye Türkiye’yi terk edecek.

Skybridge Capital COO’su: Benzer yasaklar başka ülkelerden de gelebilir!

Skybridge Capital COO’su Anthony Scaramucci, Tükriye’de kripto paralara getirilen yasakları değerlendirdi ve Bitcoin’in gelişmesini durduramayacağını söyledi. Anthony Scaramucci’a göre, Türkiye’dekine benzer yasaklar başka ülkeler tarafından da konulabilir. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanlarından  Anthony Scaramucci’a göre, elbette ki bu yasaklar fiyatlarda bir baskıya yol açabilir, ancak kısa vadeli etkileri olabilir. Skybridge Capital COO’suna göre, bu yasaklar yerel para birimleri istikrarlı olmayan ülkelerden geliyor.

Skybridge Capital COO’su açıklamalarının devamında lider kripto paradaki boğa sinyallerine dikkatleri çekiyor ve hiçbir şeyin BTC’nin yükselişini durduramayacağına işaret ediyor. Anthony Scaramucci, 2021 yılı için Bitcoin fiyatı adına 100.000 dolarlık bir fiyat tahmini yapıyor. Bu olumlu açıklamalarının ardından Anthony Scaramucci, BTC’de minimal işlemlerin maliyetli olduğunu belirtiyor. Skybridge Capital COO’suna göre, BTC büyük montanlı işlemler için ideal bir para, ancak küçük işlemler adına daha farklı bir çözüm bulunmalı.

Beyaz Saray Eski Danışmanı, Türk Kripto Para Yasağını Yorumladı: Durduramayacaklar! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.