avrupa-ve-pan-asya’nin-akabinde-nimbus-defi,-turkiye-piyasasina-giris-yapiyor-–-mahsup.net

Avrupa ve Pan-Asya’nın Akabinde Nimbus DeFi, Türkiye Piyasasına Giriş Yapıyor – Mahsup.net

Türkiye’deki tüm son ekonomik olaylardan sonra hem Türk finansının seçkin figürleri hem de kitleler, Blockchain teknolojisi-DeFi’ın getirdiği finansal devrime yöneldi. Bununla birlikte, DeFi’daki (merkezi olmayan finans) Türk kullanıcılarının sayısı ani bir şekilde artmadı, yıllardır istikrarlı bir şekilde büyüdü. Bugün Türkiye, dünyadaki en geniş kripto/DeFi kullanımını en etkili şekilde benimseyen ekonomilerden biri olarak duruşunu sergiliyor.

Dolayısıyla ING bankasının Türk yetişkinlerin ’inden fazlasının kripto para birimi sahibi olduğu iddiası, şaşırtıcı gelmemeli. Ancak pazarda, Türk meraklılar ve teknoloji meraklısı gençler arasındaki heyecanı bir kez daha harekete geçiren başka bir oyuncu daha var: 15’ten fazla Gelir Akışı ve zamana dayalı finansal araçlara dayalı çoklu işlevler sunan bütünsel bir DeFi ekosistemi olan .

Yeni Bir Dalga, Yeni Bir Umut – Nimbus, Türkiye’de!

8 Nisan 2021’de Antalya’da, Rixos Downtown’da düzenlenen son Blockchain Wave etkinliği, Nimbus’ın Türk Blockchain pazarını keşfetmesi konusunda bir dönüm noktasıydı. Bu etkinlikte, hem geleneksel hem de blockchain dünyasında seçkin bir kişilik olan Nimbus CEO’su Jorge Sebastiao, açılış konuşmacısıydı ve DeFi’ın geleceğini ve kullanıcılar için getirileri çarpıcı bir şekilde artırmadaki rolünü tartıştı.

Neden şimdi? Neden Türkiye?

Son birkaç ayda Nimbus, platform hakkında sürekli olarak içerik yayınlayan Xmaxpro – Kriptocu, Tahir Elkoca ve Kripto Sözlük gibi en popüler Türk influencer’ların nezdinde oldu. 50.000 kullanıcısı ile hızla büyüyen Nimbus topluluğu, Türkiye’den çok sayıda yeni üye akınına uğradı. Bu nedenle Nimbus ekibi, talebe cevap vererek tüm Nimbus web sitesini ve platformu Türkçe’ye çevirdi ve Türk kullanıcılar için resmi bir Nimbus Telegram Kanalı kurdu.Nimbus temsilcilerine göre Türkiye, Pan-Asya ve Rusya’nın ardından küresel genişleme girişimlerinin ana odak noktası olacak.

Nimbus CEO’su Jorge Sebastiao, “Küresel bir kitleye ulaşma konusunda her zaman son derece proaktif kaldık ve Türkiye, kripto topluluğunun büyük katılımı nedeniyle gözümüze çarptı. Türkiye’nin en önemli kripto/DeFi pazarlarından biri olma yolunda büyük bir potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Gerçekten büyük planlarımız var ve özellikle Türk topluluğuna karşı ‘bullish’im.” ifadelerini kullandı. Özellikle son Blockchain Wave etkinliğinden sonra, birçok Türk yatırımcı, ortak ve kullanıcı; Nimbus platformuna büyük bir ilgi gösterdi.

Peki Nimbus nedir ve neden bir sonraki büyük DeFi kırılmasını gerçekleştirme potansiyeli bulunuyor?

Nimbus, 2019’dan beri 50.000’den fazla kullanıcıdan oluşan ve hâlâ sayısı artmaya devam eden devasa bir topluluğu bir araya getirdiği blockchain endüstrisindedir. 2021’de Nimbus, kullanıcılara IPO katılımına ve diğer denenmiş ve onaylanmış finansal araçlara dayalı olarak tek bir noktada 15’ten fazla ödül akışı sunan yeni bir DAO tarafından yönetilen platform başlattı.

Platform, Borç Verme-Borç Alma, Kripto Arbitraj-Ticareti, kripto ile klasik halka arzlara katılım ve daha fazlası için birçok dApp içerecektir. Kullanıcıların tüm yapması gereken, beğendikleri dApp veya havuzu seçmek, orada likidite sağlamak ve belirtilen APY yüzdesine göre ödüllerini almaya başlamaktır.

Uzun vadede şirket, küresel kullanıcılar için dijital varlıkları yatırım ürünlerine bağlayan tek durak noktası olmayı hedefliyor. Nimbus’ın Türk toplumuna ve dünyanın geri kalanına sunduğu muazzam potansiyelin karşısında büyülenmemek elde değil. Son olarak, heyecan uyandıran büyümesi ile Nimbus veya başka herhangi bir Kripto/DeFi platformunun vaatlerine rağmen, katılım dikkatle sağlanmalıdır.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Avrupa ve Pan-Asya’nın Akabinde Nimbus DeFi, Türkiye Piyasasına Giriş Yapıyor – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.