ark-investment,-246-milyon-dolarlik-coinbase-hissesi-satin-aldi

Ark Investment, 246 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın aldı

Yatırım şirketi Ark Investment Management’ın üç fonu, dün halka açılan ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in hisselerinden alım yaptı.

Bloomberg’ün haberine göre Ark Innovation ETF, Ark Fintech Innovation ETF ve Ark Next Generation Internet ETF olarak adlandırılan fonlar, toplamda 749 bin 205 pay satın aldı. Dünkü kapanış fiyatı olan 328.28 dolara göre şirket, 246 milyon dolarlık Coinbase hissesi tutuyor.

Coinbase hissesi, dün 381 dolardan açıldı ve kısa sürede 429 dolara kadar çıktı. Bu fiyat seviyesinde şirketin piyasa değeri 112 milyar doları gördü.

Ark, 2014 yılında Cathie Wood tarafından kuruldu. Wood, aynı zamanda Bitcoin‘e de inanan bir isim. Yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in bugünün altın standardı olabileceğini ileri sürmüştü.

Bu arada şirket, Coinbase hissesi alırken aynı gün 57 bin 43 Tesla hissesi ile 37 bin 471 Intercontinental Exchange hissesi sattı.

The post Ark Investment, 246 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın aldı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.