altin,-bitcoin-ve-dolar:-3-varlik-da-gune-dususle-basladi!

Altın, Bitcoin ve Dolar: 3 Varlık da Güne Düşüşle Başladı!

Haftanın son gününde altın fiyatlarının güne düşüşle başladığı görülüyor. Bununla birlikte kripto para piyasasında e Bitcoin’de de düşüş devam ederken doların düne göre Türk Lirası karşısında bir miktar değer kaybettiği ifade edilebilir.

Dolar Düşüşte

Yazının yayına hazırlandığı sırada 1 dolar 8,51 Türk Lirası’ndan işlem görüyor ve düne göre rakamda gerileme olduğu görülüyor. bu noktada dün doların 8,58 TRY’den işlem gördüğü ifade edilebilir.

analistlerin açıklamalarına göre Türkiye’de başlayan 9 günlük bayram tatilinin dolar fiyatını bir süre stabil tutabileceği ifade ediliyor. Buna ek olarak orta ve uzun vadeli yükseliş beklentilerinin de devam ettiği görülüyor.

Bazı uzman isimler doların 2021 yılı bitmeden 10 Türk Lirası’nı görebileceğini ve hatta bu rakamın üzerine dahi çıkabileceğini ifade ediyor.

Altın Gerileme Yaşıyor

Değerli metal altın 3 gün arka arkaya yükseliş grafiği çizdikten sonra haftanın son gününe düşüş ile başladı. Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saat içinde %0,35 değer kaybeden altının 1.823 dolardan işlem gördüğü ifade edilebilir. Bu noktada altının dünkü kazançlarını sildiği de yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

Altın binlerce yıldır çok değerli bir emtia olarak kabul ediliyor ve altın fiyatı dünya çapındaki finans piyasalarında geniş çapta takip ediliyor. Ancak son zamanlarda altın fiyatlarında görülen volatilite analistlerin de farklı tahminler yapmasına yol açıyor.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada 268.744 Türk Lirasından ve 31.522 dolardan işlem görüyor. Her ne kadar geleneksel piyasalar için haftanın son günü olsa da Bitcoin işlemleri 7 gün 24 saat devam ettiği için henüz BTC’nin haftayı kapatmak için önünde iki günü bulunuyor.

Şu an için son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 3 değer kaybetmiş olan Bitcoin fiyatının hafta sonu grafiklerinin büyük önem taşıyacağı ifade ediliyor.