altcoinlerin-yukselisi-bitmis-olabilir-mi?-tecrubeli-analist-butun-supheleri-giderdi!

Altcoinlerin Yükselişi Bitmiş Olabilir mi? Tecrübeli Analist Bütün Şüpheleri Giderdi!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) toplam piyasa değeri 1 trilyon doları geçeli bir hayli vakit oldu. BTC fiyatının 61.500 dolar seviyelerine çıktığı anlarda ise toplam piyasa değerini 1,1 trilyon doların bile üzerine çıkardığı görüldü. BTC’nin bu yükselişi altcoinleri baskılasa da birkaç günlük yatay seyir, altcoinler için ciddi bir ralli getirdi.

Altcoinler Yeniden Rekor Yükselişler Görecek mi?

Söz konusu altcoin rallisinde birçok kripto para biriminin tüm zamanların rekorunu kırdığı görüldü. Ethereum(ETH), BinanceCoin(BNB),Polkadot(DOT),Cardano(ADA) ve Uniswap (UNI) gibi birçok kripto para birimi rekor kırdı. Şimdi ise kripto para piyasası durgun bir gün geçiriyor gibi gözüküyor.

Önde gelen bazı yatırımcılar ile analistler altcoin rallisinin son ayağını yaşadığımızı vurgulasa da Lark Davis bunlara katılmıyor. Davis daha önce yayınladığı altcoin analizleri ile dikkat çekmiş ve 200.000’in üzerinde takipçiye ulaşmıştı. Davis yayınladığı son videosunda ise altcoin rallisinin bitmediğini ifade etti. Davis 2021 yılındaki asıl altcoin rallisinin ise henüz gelmediğini vurguladı.

Mega Altcoin Rallisi İçin Tarih: Nisan 2021

Davis, 5 Nisan tarihli videosunda altcoinler için “mega rallinin” kapıda olduğunu vurguladı. Nisan ayının altcoin rallisi için çılgın bir dönem olacağını belirten Davis, bir diğer tanınan analist AltcoinSherpa’nın analizini paylaştı. Sherpa’nın analizine bakıldığında, altcoinlerin rekor kıracağı döneme sonunda gelindiğini ifade etti.

Analist bu tahmininde ise ETH/BTC paritesini baz alıyor. Yeşil ile gösterilen alanın Aralık-Ocak dönemine denk geldiğini ve ETH’nin yükseliş yaşadığını belirten analist, kırmızı ile gösterilen alanın ise 1 aylık düşüş dönemi olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin, Altcoinler İçin Zemin Hazırladı

Sarı ile gösterilen bölgenin mart ayı ile başlayan hafif yükseliş olduğu görülürken bunun 1 ay sürdüğü ve sonra düşüş hareketinin başladığı ortaya çıkıyor. Analist, mavi ile gösterilen alanların genel olarak ETH/BTC ve altcoinler için düşüş dönemi olduğunu belirtirken, şimdi ise yeni bir yeşil bölgenin kapıda olduğunu vurguladı.

Lark Davis de Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin 60 seviyesinin altına gerilediğini belirterek altcoinlerin rekorunun çok yakın olduğunu ifade etti. Güney Kore piyasalarındaki Bitcoin fiyat farkının da net bir ralli işareti olduğunu belirten Lark Davis, yatırımcılara sabırlı olma çağrısında bulundu.