abd’nin-en-eski-bankalarindan-biri,-kurumsal-bitcoin-ticareti-icin-kritik-bir-adim-atti-–-mahsup.net

ABD’nin En Eski Bankalarından Biri, Kurumsal Bitcoin Ticareti İçin Kritik Bir Adım Attı – Mahsup.net

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski ikinci faal bankası olan State Street, yeni bir kripto ticaret platformu için teknoloji sağlamayı amaçladığını açıkladı. Banka, Bitcoin ve kripto para birimini endüstrine giriyor.

State Street’e ait bir forex teknolojisi sağlayıcısı olan Currenex, yeni kripto ticaret platformu Pure Digital için ticaret altyapısını ve teknolojisini sağlamak için kripto şirketi Puremarkets ile bir anlaşma imzaladı. Perşembe günü haberi açıklayan Pure Digital, dijital para ticareti endüstrisini daha geniş bir şekilde keşfetmek için State Street ile de iş birliği yapacağını söyledi.

Duyuruya göre Pure Digital, fiziksel teslimat ve banka saklama hizmeti ile dijital varlıklar ve kripto para birimleri için tam otomatik bir tezgah üstü piyasa (OTC) olacak. 2021’in ortalarında piyasaya sürülmesi planlanan yeni platformun, kurumsal yatırımcıların ikili kredi ve çoklu saklama çözümleri kullanarak ticaret yapmasına izin vereceği bildiriliyor. Duyuruda, “Alım satım katılımcıları, tercih ettikleri dijital varlık saklama çözümlerinden yararlanma ve akıllı bir saklama yönlendirme mekanizması aracılığıyla riski yönetmekte özgür olacak,” ifadeleri yer alıyor.

State Street, uzun bir süredir Bitcoin (BTC)’i inceliyor

State Street, Mart ayı sonlarında bankanın son dokuz yıldır çok varlıklı portföylerde Bitcoin’in (BTC) rolünü araştırdığını duyurdu.

State Street, son yıllarda kripto para birimi endüstrisini aktif olarak araştırıyor. 2019’un sonlarında banka, Gemini Trust company ile iş birliği içerisinde bir dijital varlık pilotu gerçekleştirdiğini düşündü. Pilotta Gemini Custody’i State Street’in belirli bir bölümü ile birleştirmek için dijital varlık alanındaki araştırma ve geliştirme temel alındı.

Bu yılın başlarında Bank of New York Mellon, müşterileri adına bir varlık yöneticisi olarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik tutma, transfer etme ve ihraç etme planlarını duyurdu.

ABD’nin En Eski Bankalarından Biri, Kurumsal Bitcoin Ticareti İçin Kritik Bir Adım Attı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.