48-milyar-dolari-yoneten-firmadan-bitcoin-adimi-–-mahsup.net

48 Milyar Doları Yöneten Firmadan Bitcoin Adımı – Mahsup.net

Finans haberleri kuruluşu TheStreet’in 7 Nisan tarihli bir raporuna göre, New York merkezli Millennium Management, Grayscale’in Bitcoin Trust’ları ile alım satım gerçekleştirdi.

Haber kaynağına göre riskten korunma fonu operatörü Millennium Management, Grayscale Bitcoin Trust’ına (GBTC) yatırım yaptı. Bilgiler, iki anonim kaynaktan geldi.

GBTC’nin Bitcoin’e karşı uzun süredir işlem gördüğü fiyat primi kısa süre önce çökerken, New York merkezli Millennium’un bu ticarette herhangi bir kayıp yaşayıp yaşamadığı belirsiz. Ayrıca, ne kadar yatırım yaptıkları da bilinmiyor.

Kurucusu Izzy Englander tarafından yönetilen Millennium’un yönetimi altında 48.3 milyar dolar bulunuyor.

TheStreet’e göre Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’nin özel plasman düzenlemelerini gerekçe göstererek herhangi bir yorumda bulunmadı. Kaynaklardan biri, GBTC’nin Bitcoin (BTC) fiyatına göre işlem gördüğü fiyat priminin değişimine atıfta bulunarak “Arbitraj ticareti çok bozuldu,” dedi.

Yine de Millennium’un GBTC ticaretine başladığı gerçeği, kripto piyasasının ilgisini çekebilir. Eğer iddialar doğruysa firma, GBTC ticareti gerçekleştiren en büyük varlık yöneticisi konumuna gelebilir.

GBTC bir tröst olarak yapılandırıldığından, Millennium ve diğer Grayscale müşterileri, genellikle GBTC yatırımlarını en az altı aylık bir süre boyunca sürdürmek zorunda.

Grayscale, GBTC’yi Bitcoin ETF’ine dönüştürmeyi planlıyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Grayscale, Pazartesi günü, tröstün eninde sonunda bir Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme planlarını açıklamıştı. ETF alanı, son zamanlarda gittikçe daha da kalabalıklaşmaya başlayan bir alan.

Goldman Sachs, Fidelity ve Morgan Stanley; çeşitli hamlelerle, BTC’nin tutulabileceği ve SEC tarafından onaylanacak bir fon arayışında.

New York merkezli VanEck, SEC’nin Bitcoin ETF uygulamasına onay veya ret vermesini bekliyor. SEC’nin VanEck tarafından başvurusu yapılmış Bitcoin ETF’ini onaylamak, reddetmek veya ertelemek için Mayıs ayının başına kadar süresi var.

48 Milyar Doları Yöneten Firmadan Bitcoin Adımı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.