zengin-baba-yoksul-baba-yazari-robert-kiyosaki:-“bitcoin-1.2-milyon-dolar-olabilir”

Zengin Baba Yoksul Baba Yazarı Robert Kiyosaki: “Bitcoin 1.2 Milyon Dolar Olabilir”

Zengin Baba Yoksul Baba adlı ünlü ekonomi kitabının yazarı Robert Kiyosaki, lider kripto para birimi Bitcoin’in 1.2 milyon dolara ulaşabileceğini iddia etti. Kiyosaki bu öngörüsüne rağmen altını tercih ettiğini belirtti.

Ünlü İş Adamı Daha Önce Bitcoin Almadığı İçin Pişman

Yakın zamanda yapılan bir röportajda ünlü yazar ve başarılı iş adamı Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının önümüzdeki beş yıl içerisinde 1.2 milyon doları görebileceğini aktardı.

Kiyosaki, 2020 yılının başlarında dünya ekonomisinin koronavirüs salgını etkisindeyken ortalama 9.000 dolar fiyattan ilk kez kripto para satın aldığını kaydetti. Kiyosaki şunları dile getirdi: “Keşke pek çok insan gibi 10 sentten alsaydım. Ancak şu an bir dahi gibi hissediyorum çünkü bugün 55.000 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin fiyatının beş yıl içerisinde 1.2 milyon dolara çıkacağını düşünüyorum.”

Geçtiğimiz yıl Kiyosaki, aşırı para basımı nedeniyle Bitcoin’in bir boğa koşusu yaşayacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Microstrategy, Tesla ve Square gibi kurumlar bilançolarında artık kripto para birimlerine yer veriyor.

Bitcoin Henüz Test Edilmemiş Durumda

Güçlü bir Bitcoin savunucusu olarak kendini tanıtan Kiyosaki, Bitcoin’in test edilmediği için hala altın ve gümüşü tercih ettiğini açıkladı ve şunları kaydetti: “2009 yılını hatırlamanızı rica ediyorum. Bu yüzden bu konuya çok dikkatli yaklaşıyorum.”

Potansiyel bir hükümet kısıtlamasından bahseden Kiyosaki, böyle bir senaryonun çok ciddi bir endişe ortamına yol açacağının altını çizdi.  Kiyosaki, bu konuda 1933 yılı örneğini verdi. 1933 yılı ABD’sinde Başkan Franklin Roosevelt, vatandaşların altın tutmasının yasaklayan bir emir çıkarmıştı.

Pets.com ve Altcoinler

Kiyosaki, altcoinler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarılı iş adamına göre birçok altcoinin geleceği yok. Yalnızca birkaç altcoin’in yoluna devam edeceğini aktaran Kiyosaki bunların hangi altcoinler olduğu konusunda bir fikir beyan etmedi. Mevcut kripto para piyasası hakkında konuşan Kiyosaki, altcoinleri 90’lı yıllarından sonundaki dot-com balonuyla karşılaştırırken piyasa hakkında tavsiyeler aldığını aktardı: “Kripto hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Bu yüzden her gün bu işin içinde olan insanlardan bazı tavsiyeler alıyorum.”

Son olarak Robert Kyosaki, Bitcoin’in Amazon ile benzer şekilde dönüşüm ve adaptasyon süreci yaşayacağını kaydetti.