yuzde-1000-artabilir!-2022-yilinda-ralli-yapabilecek-3-altcoin!

Yüzde 1000 Artabilir! 2022 Yılında Ralli Yapabilecek 3 Altcoin!

Kripto para piyasalarında binlerce coin ve token bulunuyor. Bunlardan sadece 3 tanesini seçebiliyor olsaydınız bu hangisi olurdu? Bugün 2022 yılında fiyatı ciddi anlamda artabilecek 3 kripto parayı ele alıyoruz. Peki bunların avantajları nelerdir, neden yüksek fiyat potansiyeline sahipler?

Polygon (MATIC)

Öncelikle Türkiye’den bir haber verelim, Acun Ilıcalı’nın başlattığı NFT pazaryeri projesi Polygon ağında çalışıyor. Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için ilk iyi yapılandırılmış, kullanımı kolay bir platformdur. Temel bileşeni, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan Polygon SDK’dır. Geliştirici dostudur ve bu yüzden ekosisteminde çok fazla proje bulunur.

Değeri düşük çünkü bu kelimenin tam anlamıyla dünyanın merkezi olmayan bilgisayarı için ölçeklendirme çözümü, Polygon, EIP 1559’u ağına getiriyor, bu da deflasyonist olacağı anlamına geliyor. Bugünlerde değeri 18 milyar dolar seviyelerinde ve 2022 Aralık sonuna kadar daha da değerlenmesi bekleniyor.

Gala Games (GALA)

Hala değeri düşük olan ikinci altcoin ise Gala Games. Gala Games, oyunculara oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor. Gala Games’in misyonu, “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları” yapmaktır. Yani yatırımcılar aynı zamanda zevk alacakları gerçek oyunlara ulaşacak. Random steam kodlarını ve onlarla elde edilen çöp oyunları birçoğunuz biliyorsunuzdur. Gala Games size bu çöp oyunları değil 15-20 GB yer kaplayan gerçek oyunları vaat ediyor.

Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara yeniden sokmayı planlıyor. Piyasa değeri halen 3 milyar dolar seviyelerine ve token 0,45 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Celsius (CEL)

Celsius (CEL), kripto para kullanıcıları için hepsi bir arada bir bankacılık ve finansal hizmetler platformudur. Celsius, geleneksel finans kurumlarının artık sunmadığı türden finansal hizmetler sunarak bankaları kendi oyunlarında geride bırakmayı hedefliyor.

Celsius’un değeri hala çok düşük. Yakın zamanda B serisi fonlarını 750 milyon dolara genişlettiler. Celsius şu anda 93. sırada, 0,42 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 1 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Yatırımcılar kriptolarında ’ye kadar borç alabilirler. Geleneksel finansın yerini alacak “yeni finans” dünyasında CEL ciddi yer edinebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.