yeni-bir-bitcoin-rallisi-habercisi:-bu-sirketten-dev-btc-yatirimi-–-mahsup.net

Yeni Bir Bitcoin Rallisi Habercisi: Bu Şirketten Dev BTC Yatırımı – Mahsup.net

İngiltere hedge fonu, kripto para birimine 84 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Firmanın kurucu ortağı Alan Howard, One River Digital Asset Management’ın kripto girişimlerinde zaten kişisel bir hisseye sahip.

Diital Varlıklara Doğrudan Yatırım

İngiltere merkezli bir varlık yönetimi firması olan Brevan Howard’ın, kripto alanına bir yıldan fazla yöneldikten sonra doğrudan dijital varlıklara yatırım yapmayı planladığı bildiriliyor.

Bir Bloomberg raporuna göre, Brevan Howard Asset Management, ana hedge fonundaki 5,6 milyar doların %1,5’ini kripto alanına tahsis edecek. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kaynak, kripto yatırım şirketi Distributed Global’in iki kurucu ortağı Johnny Steindorff ve Tucker Waterman’ın Brevan Howard’ın kriptoya girmesine öncülük edeceğini söyledi.

Bitcoin Dışında Diğer Varlıklar

Varlık yönetimi firmasının, kripto varlığının fiyatının artmaya devam edeceğini iddia ederek, Bitcoin’e (BTC) ek olarak “çok çeşitli kripto para birimlerine” odaklanacağı bildiriliyor.

Büyük bir hedge fonundan potansiyel yatırım, Brevan Howard’ın kripto piyasasına ilk kez yönelmesi olmayacak. Firmanın milyarder kurucu ortağı Alan Howard, geçen yıl 600 milyon dolar değerinde BTC ve Ether (ETH) satın alan ABD merkezli bir hedge fonu olan One River Digital Asset Management’ta % hisseye sahip.

Hedge fonların görünüşte büyüyen bir trendin parçası olan Brevan Howard, bu alana yatırım yap konusunda tek örnek değil.

Şubat ayında, New York merkezli küresel yatırım şirketi M31 Capital, bir Bitcoin hedge fonu başlatmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuru yapmıştı.

 Milyarder hedge fonu yöneticisi ve hayırsever Ray Dalio, Bitcoin’i “ateşli bir icat” olarak adlandırdı ve onu altınla karşılaştırdı.

Yeni Bir Bitcoin Rallisi Habercisi: Bu Şirketten Dev BTC Yatırımı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.