yearnsecure-(ysec)-ido-launchpad’i,-guvenli-bir-defi-ekosistemi-sunuyor

YearnSecure (YSEC) IDO Launchpad’i, Güvenli Bir DeFi Ekosistemi Sunuyor

Merkezsiz finans (DeFi) sektörü kesinlikle geçtiğimiz yılda kripto para sektöründeki en büyük başarı hikayelerinden birisi oldu. Birçok kripto para projesi DeFi ekosistemi sayesinde inanılmaz yükseliş yakaladı. DeFi projelerinin kolay kullanımı ve bunlarla hiçbir token satışı olmadan pasif getiri elde etme imkanı, ekosistemin büyümesine katkı sağladı. DeFi ekosisteminin popülerliği ise tahmin edilebileceği gibi birçok güvenlik, saldırı ve bunun gibi zaafiyetleri de beraberinde getirdi.

DeFi ekosisteminin popülerliği birçok yeni projeye neredeyse anında milyonlarca dolarlık likidite sağladı ancak bu durum bazıları tarafından suistimal edildi. Birçok projede rug pull olarak bilinen likiditenin çekilmesi ve insanların dolandırılması yöntemi uygulandı. 12 aylık süre boyunca neredeyse her ay bir exit scam görülmekteydi ve bazı aylar bu sayı 4’e çıkıyordu. Bu da kolay kullanım ve artan popülerliğin yanı sıra DeFi ekosistemindeki güvenliğin de arttırılması gerektiğini tüm çıplaklığı ile ortaya koydu.

YearnSecure (YSEC) de tam olarak burada devreye giriyor. YSEC’in DEX launchpad platformu, zamanla olgunlaştı ve artık proje geliştirme ve bunun devamındaki süreçler için de kullanılabiliyor.

YSEC Nasıl Kullanılıyor?

Yeni çağın DEX arz platformu olarak görülen YSEC, yeni DeFi projeleri geliştirme ve bunları piyasaya sürme konusunda her şeyi barındıran bir çözüm konumunda. YSEC’nin özellikle DeFi sektörünü her türlü yatırımcı için güvenli yapma hedefi var.

Geliştiriciler söz konusu platformu ön satışları veya bu satışları kendi ihtiyaçlarına göre düzenleme gibi amaçlar için kullanabilmekte. Bir kişi istediği gibi kendi ekibini ekleyebilir ve devamında tek bir platform üzerinden geliştirme, pazarlama veya satış gibi süreçleri yönetebilir. Geliştiriciler istedikleri miktarda tokenin kilitli olmasını veya açık olmasını, zaman kilidi olmasını veya her ay belirli bir miktarda token salınımını da direkt platform üzerinden tercih edebilir.  Ön satış sözleşmesi direkt olarak platformdan oluşturulabilir ve güvenlik için likidite de Uniswap üzerinde kilitli olabilir. Kullanıcılar isterlerse ETH isterlerse de BNB tabanlı ilerleyebilir. Yatırımcılar ise yayınlanan bütün ön satış sözleşmelerini görerek projeler hakkında net bilgiye sahip olabilir. Bu da platformun aslında herkese şeffaflık sunduğunu göstermekte.

Başarılı bir token satışı gerçekleştirildikten sonra ise ilgili işlem çifti otomatik olarak Uniswap veya tercihe göre Pancakeswap üzerinde alım satıma açılacak. Geliştiriciler ise likidite tokenlerini yakma veya kilitleme seçeneğini tercih edebilecek.

YSEC asla söz konusu akıllı kontratlarda kilitli tokenlere sahip olmayacak. Yatırımcılar proje ile ilgili bütün detayları şeffaf bir şekilde görebilecek ve tokenekonomisi modeli de paylaşılacak. Token yatırımcıları isterlerse YSEC alıp bunları stkae ederek YSEC Yield Farm üzerinden P işlem ücreti geliri de elde edebilecek. Bu gelir, ön satış bittikten sonra aktarılacak.

Buna ek olarak launchpad platformunun entegre otomatik denetim aracına da sahip olacağı belirtildi. Bu da akıllı kontratlardaki her türlü yazılımsal açığı kontrol edecek ve token yatırımcılarının güvenliğini arttıracak. Bu araç sayesinde YSEC hızlı bir gelişim elde edebilir.

YSEC’nin BSC Entegrasyonu, DeFi Geliştiricileri İçin Bulunmaz Nimet!

Launchpad platformu aynı zamanda BSC’nin ağlar arası desteğine sahip ve kullanıcılar Ethereum ağına ek olarak bundan da faydalanabilmekte. Bir geliştirici projesini isterse ETH isterse de BSC ağı tabanlı geliştirebilmekte ve bu konuda seçim tamamen ona ait. DEX projesi YSEC üzerinde yayınlandığında bütün seçimler de şeffaf bir şekilde paylaşılıyor ve kullanıcılar bunun hangi ağda olduğunu görüyor.

YSEC, halkla ilişkiler, pazarlama, danışmanlık ve stratejik ortaklık konularında da iyi bilinen proje liderleri ve projelerle iletişim içerisinde. YSEC, kendi ağında piyasaya sürülen bir projenin de KOL ağından faydalanmasını ve kısa sürede başarıya ulaşacak yola girmesini sağlıyor. YSEC ile piyasaya giriş yapacak ilk proje ise Coxena olacak.

YSEC Token Modeli

Birçok platform özellikle son günlerde ön satışlara katılım yapılabilmesi için kullanıcıların kendi tokenlerini satın almasını zorunlu kılıyor. YSEC ise kullanıcılar direkt olarak ön satışla hiçbir aracı olmadan bağlayarak eşsiz bir yöntem ortaya koyuyor. Platform içerisinde YSEC tokenleri stake için kullanılabilmekte ve en değerli stake havuzu Yield Dashboard içerisinde yer alıyor. Token sahipleri istemeleri durumunda her bir IDO için ETH kazanacakları staking yapabilmekte.

YSEC’nin token modeli ise toplam 1.000.000 token arzına dayanıyor ve bu tokenler platformda farklı amaçlar için kullanılabilmekte:

  • LID 10.000: LID tokenleri, daha önce IDO yapan LID için işlem ücreti olarak kullanıldı.
  • Farming 200.000: Farming olarak da bilinen gelir hasadı odaklı tokenler kilit altına alındı ve bunlar her ay  oranında piyasaya sürülecek.
  • Presale 300.000: Ön satış tokenlerinin hepsi ön satış kapsamında dağıtıldı ve kullanıcılarda bulunuyor.
  • Uniswap Liquidity 197.000: Likidite tokenleri ve toplanan ETH’nin u’i Uniswap üzerinde likidite için kullanıldı.
  • Takım 100.000: Takıma ait olan 100.000 adet token kilit altına alındı ve her ay ’luk oranda salınacak.
  • Pazarlama 193.000: Pazarlama ve reklam odaklı tokenlar da her ay  oranında piyasaya sürülecek.

Daha fazla bilgi için platformun resmi kanallarını takip edebilirsiniz:

Website : https://ysec.finance/

Telegram : https://t.me/YearnSecure

YSEC Panel : https://app.ysec.finance/

Twitter : https://twitter.com/YearnSecure

Blog : https://yearnsecure.medium.com/

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.