yatirimcilar-tether’den-(usdt)-7-milyar-dolar-cekti

Yatırımcılar Tether’den (USDT) 7 milyar dolar çekti

Terra ekosisteminin iki kripto parası UST ve LUNA’daki büyük çöküş, kripto para piyasasını derinden etkiledi ve tarihin en büyük düşüşlerinden birinin yaşanmasına neden oldu. UST tarafında yaşananlar, algoritmik sabit coin’ler ile sadece varlık desteğine dayanan sabit coin’lerin de tartışıldığı bir dönem başlattı.

Haftada 7 milyar dolarlık çıkış

İşte sabit coin’lerin açık ara en büyüğü olan USDT‘de kısa süreli de olsa ABD dolarına olan dengenin bozulması ve değerin 0.96 doların altına düşmesi, Tether’e gelen çekim taleplerini artırdı. USDT’nin piyasa değeri sadece 1 haftada 83 milyar dolardan 76 milyar dolara indi.

Ardoino güven verdi

USDT ihraççısı Tether şirketi ise UST çöküşünden heen sonra ortaya çıkan tartışmalarda güven vermeye çalıştı. Ardoino geçen hafta attığı bir tweet’te 24 saat içinde 300 milyon dolar ödeme yaptıklarını ve 2 milyar dolarlık işlem için de sürecin sorunsuz işlediğini belirtmişti.

CryptoQuant CEO’sundan Tether’e: Denetim ne zaman?

Öte yandan Tether şirketinin CTO’su olan Paolo Ardoino’ya bugün sektörün önemli ismi Ki Young Ju’dan da, şirketin denetim raprouyla ilgili bir soru geldi. Ju, Ardoino’yu etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Tüm saygımla soruyorum, denetim raporunuzu ne zaman yayımlayacaksınız? UST çöküşünden ötürü korkuyoruz ve piyasa şu anda Bitcoin ETF’i bekliyor. Kurumlar, şirketler ve regülatörler 75 milyar dolarlık USDT’nin tamamen desteklenip desteklenmediğini öğrenmek istiyor”

Ardoino: 1’e 1 şekilde tüm ödemeleri yapabilecek gücümüz var

Tether şirketi ve Bitfinex borsası CTO’su olan Ardoino ise sadece 48 saatte 7 milyar dolarlık ödeme yaptıklarını söyledi:

“Sadece 48 saatte 7 milyar dolarlık ödeme yaptık. Göz açıp kapayıncaya kadar… Bunu kaç tane kurum yapabilir? Eğer piyasa bizden talep etmeye devam ederse, biz aynı şekilde ödemeleri sürdürebiliriz. 1’e 1 şekilde tüm ödemeleri yapabilecek likidite gücümüz var. Evet, Tether tamamiyle desteklenmektedir”

Bilindiği üzere Tether şirketi, kendisine kurallar çerçevesinde kayıt olmuş kullanıcı ve müşterilerine USDT karşılığında gerçek ABD doları ödemesi yapıyor.

Öte yandan ikinci en büyük sabit coin olan USDC’nin piyasa hacmi ise son 1 haftada 4 milyar dolar yükseldi ve 52 milyar dolara çıktı.

İki sabit coin’in de ABD dolarına olan 1’e 1’lik dengesinde şu anda sorun bulunmuyor.

The post Yatırımcılar Tether’den (USDT) 7 milyar dolar çekti appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.