yatirim-devi-jp-morgan’dan-heyecan-yaratan-bitcoin-(btc)-fiyat-tahmini

Yatırım Devi JP Morgan’dan Heyecan Yaratan Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Yatırım devi JP Morgan Chase, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı hedefini açıkladı. Medyaya yansıyan en son haberlere göre ABD merkezli dev yatırım bankasının Bitcoin fiyatı tahmini 130.000 ABD Doları.

JP Morgan’dan Bitcoin Volatilitesi Yorumu

JPMorgan, Bitcoin’in volatil yapısının azaldıkça daha fazla kurumsal yatırımcının oyuna dahil olacağına inanıyor. JP Morgan’a göre, stabilizasyona yaklaşıldığında profesyonel yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine güveni artacak. JP Morgan uzun vadede BTC’nin kurumsalların altın yatırımı rakamlarına ulaştığında 130.000 doları görebileceğini kaydetti.

Bankacılık devi yetkilileri şunları aktardı: “Teknik olarak, Bitcoin fiyatının 130.000 dolara yükselmesi kurumsalların altın yatırımı rakamlarına ulaşması demektir. Altın fiyatındaki beklenmeyen düşüş, Bitcoin’in geleneksel altına karşı alternatif bir değer varlığı olarak değerlendirilmesine katkıda bulundu. Bu benimsenmenin ardından yatırımcılar portföylerine altın varlığı kadar Bitcoin eklemeye başladı.”

Bitcoin volatilitesinden bahsetmişken; Bank of America, Bitcoin fiyatını %1 hareket ettirmek için 93 milyon dolar değerinde sermaye girişi gerektiğini belirten çalışmalar yayınladı. Geçtiğimiz aylarda Tesla, Microstrategy, Square ve Meitu gibi dev kurumsal oyuncuların Bitcoin (BTC) satın alması büyük heyecan yaratmıştı. Bununla birlikte kripto dünyasını yakından ilgilendiren en güncel gelişme Visa’nın USDC stablecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi oldu.

Bitcoin 60.000 Dolar Seviyesini Aşmaya Çalışıyor

Bitcoin geçtiğimiz birkaç gündür 60.000 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. BTC henüz bu barajı aşabilmiş değil. Ancak teknik göstergeler, uzman görüşleri ve kurumsal yatırımlar ile BTC’nin rekor seviyeleri görmesi bekleniyor. Buna göre BTC 60.000 dolarlık direnç noktasını kırmasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.400 doları  görebilir. Ardından güçlü yükseliş ivmesinin yakalanmasıyla birlikte BTC’nin yeni hedefi 72.000 dolar olabilir. Bitcoin (BTC) fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada 59.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.