yanit-geldi:-cme-dogecoin-(doge)-vadeli-islemlerini-mi-piyasaya-surecek?

Yanıt Geldi: CME Dogecoin (DOGE) Vadeli İşlemlerini Mi Piyasaya Sürecek?

Son zamanlarda hakkında en çok konuşulan kripto para biriminin Dogecoin olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak Dogecoin (DOGE) ile ilgili çıkan her habere itibar etmemek ve konuyla ilgili araştırma yapmak büyük önem taşıyor.

CME, Dogecoin Vadeli İşlemleri Başlatmayacak

Dün, First Squawk adlı bir Twitter kullanıcısı yaptığı bir paylaşım ile Chicago Mercantile Exchange’in Dogecoin vadeli işlemlerini piyasaya sürmeye hazırlandığını iddia etti. Ancak The Block’un haberine göre CME Group’un böyle bir planı yok.

Konuya aşina kaynaklardan elde edilen bilgilere göre böyle bir durum ya da plan söz konusu değil. 2017’den beri Bitcoin vadeli işlemlerini yatırımcılar ile buluşturan CME ise konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Ayrıca bunlara ek olarak yatırım yöneticileri de konuyla ilgili bir bilgilerinin olmadığını ifade etti. Yapılan açıklamalara göre bir yatırım yöneticisi, CME’den konuyla ilgili herhangi bir hamle olmadığını ve genellikle böyle adımlar öncesinde CME’nin fikir aldığını dile getirdi.

Piyasadaki Düşüş ve Spekülasyonlar

Pazar günü piyasada yaşanan düşüşün arkasında da bir Twitter paylaşımının olduğu düşünülüyor. Twitter’da bazı kullanıcılar, ABD Hazine Bakanlığı’nın kripto paraları kullanarak kara para aklayan birkaç finans kurumuna karşı harekete geçmeye hazırlandığı iddia edilmişti.

Bunlara ek olarak Dogecoin 2021 yılında fiyat açısından çok büyük bir büyüme gösterdi ve şaka coin’i olarak tanınan kripto para birimi 0,45 dolar seviyesini gördü. DOGE’deki bu artışın ise Elon Musk gibi küresel anlamda önemli isimlerin yaptıkları paylaşımlar olduğu ifade ediliyor.