xrp’yi-digital-large-cap’ten-cikaran-grayscale,-chainlink’i-ekledi

XRP’yi Digital Large Cap’ten çıkaran Grayscale, Chainlink’i ekledi

Dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan Grayscale, Digital Large Cap Fonu’na Chainlink’i de ekledi. Haberin açıklanmasının ardından ise LINK’in değeri 34 doların da üzerine çıktı.

Grayscale bu eklemeyle, SEC’nin Ripple’a açtığı davadan sonra fondan çıkardığı XRP‘nin de yerini doldurmuş oldu.

Grayscale’in “Digital Large Cap Fonu” yönetimi altında yaklaşık 540 milyon dolarlık varlık bulunduruyor.

Blok zinciri üzerindeki ve dışındaki verileri birbirine bağlayan merkeziyetsiz bir “oracle” ağı olan Chainlink’in token’ı olan LINK sene başından bu yana birçok kripto para gibi ciddi bir artış yaşadı ve yüzde 190’a yakın bir yükseliş gördü.

Grayscale’in çeşitlendirilmiş yatırım ürünü Grayscale Digital Large Cap Fund, özel yerleştirmeler yoluyla kurumsal ve bireysel akredite yatırımcılar tarafından kullanılabiliyor ancak şu anda kapalı olan bu özel yerleştirmeler yılın belirli bir döneminde açılıyor.

Grayscale şirketi, yakın zaman önce de 5 kripto para için fon oluşturmuştu. Bunlar Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) ve Livepeer’di (LPT).

The post XRP’yi Digital Large Cap’ten çıkaran Grayscale, Chainlink’i ekledi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.