xrp-yatirmcilari-kazan-kaldirdi:-milyonlarca-dolarlik-ziyan-var!-–-mahsup.net

XRP Yatırmcıları Kazan Kaldırdı: Milyonlarca Dolarlık Ziyan Var! – Mahsup.net

SEC’in geçtiğimiz aylarda Ripple’a karşı açtığı davanın olumsuz etkileri devam ediyor. Ripple, kısa süre önce SEC’in açtığı davanın XRP sahiplerine 15 milyar dolardan fazla zararı olduğunu iddia etti. SEC davası nedeniyle zor durumda olan XRP yatırımcıları son gelişmelerle harekete geçmiş görünüyor. Aralık ayında XRP ödemelerini askıya alarak milyonlarca dolarlık zarara neden olduktan sonra, Nexo şimdi bir toplu dava ile karşı karşıya.

SEC davasının ardından XRP yatırmcıları harekete geçiyor!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e göre, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul kıymet niteliğindedir. Davanın 22 Şubat tarihindeki ilk duruşmasında Ripple, davanın reddini talep etti.

Ancak bu davanın açılmasından sonra kripto paranın fiyatında derin düşüşler yaşandı. Kripto para yüzde 80’in üzerinde bir değer kaybına maruz kaldı. Ayrıca SEC davasının ardından 33’ten fazla kripto platformu ve piyasa yapıcısı XRP işlemlerini askıya aldı veya tamamen durdurdu. Şimdi bu olumsuz gelişmelerin ardından Ripple yatırmcıları harekete geçiyor. İlk aşamada XRP yatırmcıları, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davaya müdahil olmak için talepte bulundu. Şimdi ise yatırımcılar, kripto para ödünç verme platformu Nexo’ya karşı dava açıyor.

Milyonlarca dolarlık zarara neden olan Nexo şimdi bir toplu dava ile karşı karşıya

Kripto para ödünç verme platformu Nexo, Aralık ayının sonlarında XRP ödemelerinin “yasadışı” olarak askıya alınması nedeniyle 5 milyon dolarlık zarara neden olduğu belirtilen bir toplu dava ile vuruldu. Davacı Junhan Jeong, davayı bu ayın başlarında benzer konumdaki diğer kullanıcılar adına California’nın Kuzey Bölgesi’nde açtı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Blockchain şirketi Ripple’a dava açtıktan sonra Nexo, XRP kripto para birimiyle kredileri geri ödeme veya teminat olarak kullanma yeteneğini askıya almak için acele etti. Şirket, kullanıcılarına ise askıya alma bildiriminde bulunmadı.   

Etkilenen yüzlerce müşteri, tokenlerini satamadıkları için kredi-değer (LTV) oranlarını sürdürme konusunda “kilitlendi” ve bu da bir dizi tasfiyeyi tetikledi. Böylece Nexo, bu müşterilerin LTV oranlarını korumalarını etkili bir şekilde yasakladı ve daha sonra LTV oranlarını korumadıkları için onları cezalandırdı. Junhan Jeong, teminat olarak gönderilen 269.300 dolar değerinde XRP tokenini kaybettiğini iddia ediyor.

Nexo müşterileri şimdi, şirketin zararlarını karşılamasını bekliyor

Dava, Nexo’nun müşterilerin teminatını tasfiye etme “hakkına” sahip olmadığını söylüyor. Davacı, şirketin 30 Aralık’ta yayınlanan ve taahhüt edilen XRP tokenlerinin sahibi olduğunu belirten açıklamasına itiraz ediyor:

Nexo, Nexo müşterilerinin teminat olarak gönderdiği kripto varlıkların “sahipliğini” devralacak olsaydı, bu, Nexo’nun müşterileri üzerinde makul olmayan bir şekilde lehine olan ve Nexo müşterisinin şartlar üzerinde makul seçim veya pazarlık gücünün olmamasından kaynaklanan son derece haksız bir sonuç olurdu.

Nexo müşterileri şimdi, Aralık ayında XRP ödemelerini askıya alarak milyonlarca dolarlık zarara neden olduktan sonra şirketin zararlarını karşılmasını bekliyor. Yatırımcılar, Nexo’nun “duruşmada belirlenecek bir miktarda” tazminat ödemesini istiyor. Buna ek olarak, davacıya uygun görülen başka herhangi bir tazminat da verilebilir.

XRP Yatırmcıları Kazan Kaldırdı: Milyonlarca Dolarlık Ziyan Var! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.