xrp-yatirimcilarina-mujde!-ripple-davasinda-yeni-gelismeler!

XRP Yatırımcılarına Müjde! Ripple Davasında Yeni Gelişmeler!

Bugün kripto kripto para yatırımcıları cüzdanlarında kırmızıya bürünmüş varlıklar görüyor. Bitcoin’in düşüşü tüm piyasayı altüst etti. Fakat XRP yatırımcıları için durum biraz farklı olabilir. Davayla ilgili son gelişmeler umutları artırdı. Peki mahkemede ne oldu, son gelişmeler neler?

Ripple Davasında Son Gelişmeler

2018’de SEC’in eski Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü William Hinman tarafından kripto menkul kıymetler hakkında yapılan bir konuşma olan Hinman Konuşması, yetkilinin görüşlerinin bir ifadesi mi yoksa gerçek ajans rehberliği miydi? Ripple Labs bu sorunu çözmeye kararlıydı ve şimdi mahkeme kararını verdi.

Yargıç Sarah Netburn şunları söyledi;

“Öncelikle Mahkeme, Konuşma metninin Hinman’ın Kurumsal Finansman’ın dijital varlık tekliflerini değerlendirme yaklaşımı için bir “çerçeve” sağlama niyetini gösterdiği konusunda SEC ile aynı fikirde değil”.

Dahası, mahkeme SEC’in konuşmayı tartışan SEC notlarını ve e-postalarını korumak için müzakere süreci ayrıcalığı uygulanmasına karşı kararını yeniden gözden geçirme yönündeki hareketini reddetti.

“SEC, her iki şekilde de olmasını istiyor, ancak Konuşmanın amacı ya ajans politikasını yansıtmaktı ya da değildi. Hinman’ın kişisel görüşlerini yansıttığında ısrar eden SEC, artık kendi pozisyonunu reddedemez”.

Mahkeme, resmi açıklamasında şunları ekledi:

“Konuşma bir ajans iletişimi değildi ve içeriğine ilişkin müzakereler ayrıcalık tarafından korunmadı”.

Şimdi, SEC’in itirazda bulunmak için iki haftası var. Bu nedenle, Yargıç Netburn’ün kararı konuyla ilgili son söz olmayabilir.

Ripple (XRP)

Altcoinlerin neredeyse tamamı zarar yazarken XRP son gelişmelerle birlikte 0,72 dolara gün içinde ulaştı. Yazı hazırlandığı sırada ise nötr kalmaya ve 0,7 dolardan fiyatlanmaya devam ediyor. Ripple ve SEC mücadelesi 2020 Aralık ayından bu yana tam gaz devam ediyor. SEC son aldığı yenilgilerle birlikte artık köşeye sıkıştığının farkında.

Bundan birkaç gün önce Yolsuzlukla Mücadele örgütünün Hinman hakkında yaptığı duyuru kritiktir. Kurum, maddi çıkarları sebebiyle SEC’in eski Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü William Hinman’ın XRP’ye karşı tutum aldığını düşünüyor. Ayrıca mahkemenin SEC’in savunmasını tutarsız bulması da önemlidir. Kripto para piyasalarının en kritik davası olan Ripple Labs mücadelesi birçok kripto şirketinin token satışıyla fonlanma sürecini etkileyecek. Uzmanlar bu yılın üçüncü çeyreğinde XRP davasının

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.