xrp-ve-ripple-icin-butun-gozler-bu-tarihe-ve-saate-cevrildi!

XRP ve Ripple İçin Bütün Gözler Bu Tarihe ve Saate Çevrildi!

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, 1,07 dolar seviyesinin de üzerine çıktı. Son 24 saat içerisinde R yükseliş yakalayan XRP için bütün gözler ise bu akşama çevrilmiş durumda.

XRP Fiyatı 1,10 Dolara Çıktı

XRP/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Binance üzerinde 1,04 dolardan, Paribu ve BtcTurk Pro üzerinde ise 1,12 dolardan işlem görüyor. Türkiye’deki XRP ilgisinin özellikle yerli iki kripto para borsasındaki fiyatın küresel fiyatın üzerine çıkmasında etkili olduğu söylenebilir.

Türkiye’deki XRP yatırımcılarının merakla beklediği günlerden birisi ise geldi çattı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple açılan davada bu akşam yeni gelişmeler yaşanabilir. SEC ve Ripple davasının sıradaki görüşmesi TSİ itibarıyla 21.00’de başlayacak ve isteyen kullanıcılar buna kayıt almamak şartıyla telefon üzerinden bağlanabilecek.

xrp fiyat xrp dava

Ripple’ın XRP İle İlgili Belgeleri Ortaya Çıkabilir

Bugünkü duruşmanın konusu ise Ripple’ın bazı belgeler için gizlilik istemesi olacak. Ripple, SEC tarafından istenen bazı bilgilerin gizli kalmasını talep etmiş ve bunların 4 tanesinden 2’si ile ilgili gizlilik talebi kabul edilmişti. SEC ve Ripple şimdi ise hem daha önce alınan gizlilik kararını hem de diğer evraklarla ilgili gizlilik talebini ele alacak.

Ripple bazı evrakların ticari sır veya buna benzer sırlar içermesi nedeniyle gizli kalmasını talep etse de SEC özellikle 2 evrakın yatırımcılarla da paylaşılması gerektiğinde diretti. XRP fiyatının hiç durmayacakmış gibi devam eden yükselişi ise akşam saatlerinde gelebilecek olası bir olumsuz haber ile durabilir.