xrp-fiyati-yukselirken-ripple-ceo’sundan-dikkat-ceken-bitcoin-(btc)-aciklamasi

XRP Fiyatı Yükselirken Ripple CEO’sundan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması

Blockchain devi Ripple’ın yaşadığı sorunlar tahmin edilebileceği gibi XRP fiyatını da sert etkiledi. XRP fiyatının yaşadığı düşüşe ve neredeyse aylarca kritik seviyenin altında kalmasına rağmen ise yavaş yavaş toparlandığı görülüyor.

XRP/USD Yeniden Yükselişe Geçti

XRP/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla top 10 içerisinde en çok yükseliş elde eden kripto para oldu. Hal 7. sırada bulunan XRP, son 24 saat içerisinde ise yükseliş yakalayarak toplam piyasa değerini yeniden 32 milyar doların üzerine kadar çıkardı.

Ripple’a açılan menkul kıymet davası öncesinde 27 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan XRP, an itibarıyla bunun da çok üzerine çıkmış oldu. Yine de XRP’nin yerini kapan altcoinlere ulaşabilmesi için ciddi bir yükseliş elde etmesi gerekiyor gibi gözükmekte.

XRP, Üçüncülüğe İlerliyor

XRP’nin üçüncülük sırasında şu an 53 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile Binance Coin yer alıyor. XRP’nin hala altcoin rallisinin klasik yükselişlerinden birisini yaşamamış olması ise bu farkın kapanabileceğini akıllara getiriyor. XRP yatırımcılarının hedefi de yeniden 1 dolar üzerini görüp 2018 yılındakine benzer bir ralli yaşamak olarak ön plana çıkıyor.

Ripple CEO’su ise tam olarak böyle bir yükselişin yaşandığı günlerde ilginç bir Bitcoin (BTC) açıklamasında. bulundu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin rekor kırdığı anlarda Bitcoin’in enerji tüketimi ile ilgili bir tweet dizisi paylaştı. Bu gönderiler içerisinde Bitcoin’in yasaklanması taraftarı olmadığını belirten Garlinghouse’ın asıl amacı ise hedef çarpıtmak olabilir.

Ripple CEO’su, Bitcoin İle Hedef Şaşırtıyor

Garlinghouse, 1 Bitcoin işlemi için ne kadar benzine eşdeğer karbon emisyonu oluştuğuna dair hesaplamasının bazılarını rahatsız ettiğini belirterek tweet dizisine başladı ve BTC’nin yasaklanmasını asla desteklemediğini vurguladı.

Buna rağmen Garlinghouse’ın XRP’nin Bitcoin’den 100.000 kat daha verimli ve çevre dostu olduğunu vurguladığı da biliniyor. XRP fiyatı yükselirken Garlinghouse’ın bununla hiç ilgilenmemesi ve buna yönelik yorum yapmaması ise davaya yönelik bir strateji olabilir.

Ripple’a açılan menkul kıymet davasında şirketin XRP ile olan bağı da vurgulanmıştı. CEO şimdi ise XRP ile Ripple arasındaki bağı açmaya çalışıyor gibi gözüküyor. XRP’nin ise tam olarak dava ile ilgili gelişmeler sonrasında yükselişe geçmesi Ripple CEO’sunun doğru yolda olduğunu gösteriyor.