xrp-fiyati,-3-yilin-zirvesine-cikti

XRP fiyatı, 3 yılın zirvesine çıktı

Piyasanın önde gelen kripto paralarından XRP, bugün 0.87 dolara ulaşarak 2018 yılının Nisan ayından bu yana görülmeyen bir seviyeye çıktı.

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple şirketine dava açmasının ardından büyük değer kaybına uğramıştı. Kripto para, davanın açılmasını takiben birkaç gün içinde 0.17 dolara kadar gerilemiş ve ardından buradan bir miktar toparlanmıştı.

XRP fiyat grafiği: XRP/USDT
XRP fiyat grafiği: XRP/USDT

Daha sonra birkaç ay boyunca sessiz seyrini sürdüren XRP, 15 Mart’tan bu yana bir yükseliş trendi içine girdi. Kripto para, bugün yaklaşık yüzde 40’ın üzerinde artışla 0.87 dolara tırmandı. XRP, bu seviyeyi en son Nisan 2018’de görmüştü.

Analistler, XRP’deki fiyat hareketini kripto paranın kendine özgü gelişme veya tekniklerden ziyade altcoin’lerde genel olarak görülen yükselişe bağlıyor. XRP ile sıklıkla birlikte hareket ettiği bilinen XLM’de de yüzde 20’nin üzerinde bir artış var. XLM, TSİ 19.40’ta 0.53 dolardan alıcı buluyor.

Bu arada SEC dava sürecinde yaşanacak olan olumlu veya olumsuz gelişmelerin XRP fiyatına doğrudan etki etmesi bekleniyor.

The post XRP fiyatı, 3 yılın zirvesine çıktı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.