xrp-fiyati-1-dolara-yaklasti:-bugun-gerceklesecek-ripple-sec-durulmasi-fiyati-etkiler-mi?

XRP Fiyatı 1 Dolara Yaklaştı: Bugün Gerçekleşecek Ripple SEC Durulması Fiyatı Etkiler Mi?

Son zamanlarda adı sıkça ABD Menkul kıymetler ve Borsa komisyonu ile birlikte anılan Ripple’ın kripto para birimi XRP iki gündür fiyat hareketleri ile de konuşuluyor. XRP son fiyat hareketleri ile uzun zaman sonra yatırımcısının yüzünü güldürdü ve altcoin boğasında adeta “ben de varım” dedi.

Ripple Fiyat Yükselişi

24 Mart’ta XRP’nin fiyatı 0,4521 dolar bandındaydı. Bundan yaklaşık olarak iki hafta sonra ise fiyat 0,9448 doları gördü ve 1 dolara yaklaşmış oldu. Son yükseliş dalgası 4 Nisan’da başlamış olsa da iki hafta içinde fiyatın iki kattan daha fazla artmış olması XRP’nin oldukça iyi performans gösterdiğini kanıtı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,8906 dolardan işlem gören XRP’deki artışın devam edip etmeyeceği ve yükseliş sebepleri merak ediliyor.

XRP Yükselişi Devam Edecek Mi?

Son 24 saatte &’nın üzerinde yükseliş yaşayan XRP’de yükselişin devam etmesi halinde ilk büyük diren seviyesinin 1,0292 dolar olduğu düşünülüyor. Bu seviyenin geçilmesi ile de 1,20 doların ve ardından 1,44 doların test edilebileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak eğer yükseliş grafikleri devam etmez ve XRP düşüşe geçerse ilk önemli seviye 0,8247 dolar olacak. Bu seviyenin altına bir düşüş ise güçlü bir destek olarak işlem gören 0,7098 doların test edilmesini sağlayabilir. Eğer bu seviye de savunulmazsa XRP yükselişe başladığı seviyelere göre dönebilir ve 0,50 doların altını görebilir.

Yukarı bahsettiğimiz düşüş ve yükseliş senaryoları teknik analizlerden elde edilen sonuçlar. Ancak Ripple’ın önünde bugün görülecek olan SEC duruşması var ve bu duruşmadan çıkacak haberler de en az analiz sonuçları kadar önemli.

Ripple Neden Yükseliyor?

Aslında XRP fiyatının yükselişinin arkasında bugün görülecek olan dava olduğu düşünülüyor. Uzman isimler, yatırımcıların davadan olumlu bir sonuç beklediğini ve bu sebeple XRP alımı yaptıkları için fiyatın yükseliyor olabileceğini düşünüyor.

Bununla birlikte günümüzde bir altcoin boğa sezonu yaşanıyor ve dolayısıyla XRP’nin de genel yükseliş hareketlerine tepkisiz kalmadığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.