xrp-fiyat-analizi:-xrp-kritik-seviyede!

XRP Fiyat Analizi: XRP Kritik Seviyede!

En popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP, son 24 saatte yaklaşık %8’lik artış kaydetti. XRP fiyatı 0.63 doların üzerinde bir kapanışa imza atarsa s’lük dev boğa koşusuna girebilir. Bu boğa koşusu XRP’yi 1.09 dolara taşıyabilir. XRP fiyatı büyük bir boğa koşusunu tetikleyebilecek direnç noktasını destek noktasına çevirmenin eşiğinde işlem görüyor. Öte yandan olası bir satış baskısında yükseliş ivmesi tersine dönebilir.

XRP Fiyatı 1 Doları Görebilir Mi?

XRP fiyatı 2018 Ocak ayında 3 dolar ile zirveyi gördü. XRP, 2018 yılının Ocak ayındaki teknik formasyon modelini tekrar oluşturdu. Buna göre XRP fiyatı bir yukarı yönlü kırılmanın eşiğinde olabilir. XRP boğalarının 0.63 dolarlık direnç noktasının destek seviyesine dönüştürmesi XRP fiyatını 1 doların üzerine taşıyabilir. XRP, haberimizin hazırlandığı sırada 0.63 dolarlık direnç seviyesini test ediyor. XRP gün içerisinde bu direnç seviyesini kırdı ancak üzerinde bir kapanış gerçekleştiremedi. Yükseliş trendini destekleyen bir başka istatistik de, 1.000.000 XRP ila 10.000.000 XRP’ye sahip balinaların artışı olarak kayıtlara geçti. Buna göre yüklü miktarda XRP varlığına sahip adresler %6’lık artış kaydetti. Bu teknik göstergeler, yatırımcılara güven kazandırdı. Birçok yatırımcı, XRP’de fiyat yükselişinin devamını ve 1 dolar hedefinin aşılmasını bekliyor.

Diğer Bir Senaryo

Sonuç olarak, XRP fiyatı bir boğa koşusu için hazırlanıyor olabilir. Bununla beraber 0.63 dolar seviyesinin üzerindeki kapanış önem arz ediyor. Bu seviyenin üzerinde güçlü bir ivme XRP’yi 1 dolara taşıyabilir. Aksi halde, XRP fiyatı 0.63 dolara tutunamazsa düşüş trendine girebilir.
Olası bir aşağı yönlü harekette XRP fiyatı a.8 Fibonacci seviyesine gerileyebilir. Bu da XRP fiyatını  düşüşle 0.53 dolara geri çekilebilir. Devam eden düşüş trendinde XRP fiyatı 0.46 dolara kadar düşebilir. Bu fiyat skalasının altında bir kırılma ayıların XRP fiyatını dip seviyelere indirmesine yol açabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.