wrapped-nxm-coin-nasil-alinir?

Wrapped NXM Coin Nasıl Alınır?

Nexus Mutual (NXM); Ethereum ağı tabanlı bir merkezsiz finans protokolüdür. Nexus Mutual’ın kendi kripto para birimi NXM olsa da bunun sadece kendi ağında kullanılabildiği biliniyor. Kullanıcılar ağın kendi kripto para birimi NXM’i kullanarak akıllı kontratlar üzerinden sigorta elde edebiliyor ve olası saldırılara veya kayıplara karşı zararlarını karşılayabiliyor.

Merkezsiz finans sektörü son dönemde inanılmaz bir büyüme elde etse de bunun beraberinde getirdiği riskler de bulunuyor. Nexus Mutual sayesinde ise akıllı kontratlar üzerindeki risk, bunu kullanan herkese eşit dağıtılıyor. Mutual yani ortaklık adından yola çıkarak oluşturulan bu fikir kısa sürede kripto para sektöründe popüler oldu ve başka kripto para projeleri de benzer adımlar attı. Wrapped NXM Coin ise kullanıcıların Nexus Mutual platformu dışında da kullanabilecekleri kripto paradır.

Nexus Mutual protokolünün yönetişim tokeni olan NXM sadece bu ağda kullanılabiliyorken Wrapped NXM birçok ağda kullanılabilmekte. Kullanıcıların DeFi sektöründeki bu sigorta hizmetinden faydalanmak için WNXM Coin veya NXM Coin satın alması ve elinde belli bir miktarda NXM Coin tutması gerekiyor.

Wrapped NXM (WNXM) Nedir?

WNXM Coin, aynı Wrapped Bitcoin gibi söz konusu kripto paranın başka ağdaki bir halidir. Bu aslında Bitcoin Core blockchain ağı dışında BTC gönderimi yapmak isteyenlerin Wrapped Bitcoin kullanmasına benzetilebilir. WNXM Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 95 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. WNXM Coin’in birim fiyatı ise 57 dolar olarak gözüküyor. Bunun birim fiyatı NXM Coin’in birim fiyatından farklı olamaz.

Wrapped NXM Coin son 24 saat içerisinde 23 milyon dolarlık ticari hacim elde etti. Sirkülasyonda ise tam olarak NXM sirkülasyonu kadar yani 1.676.964 adet NXM Coin bulunuyor. NXM Coin’in toplam arzı da 1.676.964 olarak görülüyor.

WNXM Coin Nereden Alınır?

WNXM Coin satın almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir. Binance üzerinden WNXM Coin almak için önce borsaya belirli bir TRY veya USDT bakiyesi göndermeniz gerekiyor. Bakiyeyi gönderdikten sonra ise Binance üzerinden WNXM/USDT işlem çifti ile yüksek likidite desteği sayesinde hızlı alım yapılabilir.