wepower-coin-nasil-alinir?

WePower Coin Nasıl Alınır?

WePower (WPR), blockchain ağı tabanlı ve temiz enerji odaklı bir alım satım platformudur. Enerji alımı yapmak isteyen yatırımcılar veya vatandaşları direkt olarak temiz enerji üreticileri ile bir araya getiren bu platform, kısa sürede önemli bir yükseliş şansı da elde etti.

Kullanıcılar direkt olarak kendi ülkelerindeki enerji sağlayıcıları ile görüşmek yerine aracı kurum kullanarak ve ağın kendi kripto para birimi üzerinden temiz enerji temin edebilmekte. Enerji verimliliğinin öncelik haline geldiği şu günlerde WePower’ın da tam olarak bu amaca hizmet eden bir ekosistem kurduğu söylenebilir. Mevcut enerji yatırımı ekosistemini geliştirmeyi ve bir standart oluşturmayı hedefleyen WePower Network’ün ödeme yöntemi de tahmin edilebileceği gibi ağın kendi kripto para birimi Ethereum ağı tabanlı WPR Token. WePower Coin kullanarak aslında ağ katılımcılarının daha indirimli fiyatlardan faydalanabilmeleri ve bir standart oluşturulmasını sağladıkları söylenebilir. 2018 yılının ocak ayında önde gelen temiz enerji sağlayıcılarından Elering de WePower ile anlaşma imzaladı ve Estfeed akıllı şebeke platformuna katıldı.

WePower Coin de o tarihten beri ciddi bir popülerlik ve tanınma yakaladı.

WePower (WPR) Nedir?

WePower Coin bütün bu ekosistemin temelinde yatan kripto para birimidir. Kullanıcılar bir tedarikçiden enerji satın almak istediklerinde bunu WPR Coin ile yapmakta. Buna ek olarak satıcılar da enerji satışı konusunda WPR Coin dışında herhangi bir para birimi kullanamıyor.

WPR Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 47 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. WePower Coin’in birim fiyatı 0,06847 dolar ve bu sayede aslında en küçük enerji alımları bile bu kripto para ile yapılabilmekte. Son 24 saat içerisinde 16 milyon dolarlık ticari hacme ulaşan WPR Coin, ne kadar aktif kullanıldığını da böylece ortaya koymuş oluyor.

Sirkülasyonda toplam 688 milyon adet WPR bulunuyor olsa da toplam arzın 745 milyon olduğu görülmekte.

WPR Coin Nereden Alınır?

WPR Coin satın almak için ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanılabilir. Binance üzerinden sadece WPR/BTC işlem çifti ile alım yapılmakta. Bunun için de Binance hesabı açıp borsaya BTC gönderilebilir.