vodafone-bu-metaverse-altcoini-tercih-etti!

Vodafone Bu Metaverse Altcoini Tercih Etti!

Kurumsal şirketler için metaverse planları açıklamalar ve bu konuda adım atmak bir yarışa döndü. Vodafone bu yarıştan geri kalmadı. Şirketin CEO’su Engin Aksoy müjdeyi verdi. Artık iletişim devinin kendine özel bir metaverse mağazası olacak. Peki hangi metaverse altcoin tercih edildi?

Vodafone ve Metaverse

Engin Aksoy, Decentraland (MANA) platformunun tercih edildiğini aşağıdaki paylaşımla duyurdu. Hatırlatmakta fayda var, Decentraland üzerinde bir mağaza açılacak olsa da bu bir ortaklık, iş birliği ve resmi anlaşma kapsamında değil. Birçok şirket popüler olduğu için temsili veya aktif kullanmak adına Decentraland ofislerini açıyor.

Decentraland’de “66,-1 parsel” şirketin metaverse adresi olacak. Vodafone Metaverse Mağaza’da müşterilere dijital asistan TOBİ yardımcı olacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi;

“Vodafone olarak, yeni nesil perakendecilik konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Tüm kanallarımızı müşterilerimizin deneyimine ve ihtiyaçlarına odaklayarak tasarlıyor ve değişen alışveriş eğilimlerine uygun bir şekilde yenilikler yapmayı sürdürüyoruz. Çoklu kanal stratejimizle müşterilerimize Vodafone ekosisteminin her köşesinde ürün ve hizmetlerimize ulaşabilme imkânı sunuyoruz. Bu anlayışla, metaverse’te de yer almak üzere harekete geçtik. Araştırmalara göre metaverse, firmalar için 8 trilyon dolarlık fırsat barındıran büyük bir sanal evren olma yolunda hızla ilerliyor. Çok yakında hizmete sunacağımız Vodafone Metaverse Mağaza ile biz de metaverse ortamında müşterilerimize Vodafone ayrıcalığını yaşatmayı hedefliyoruz. Vodafone olarak, müşterilerimize her ortamda en iyi dijital deneyimi sunmaya devam edeceğiz”.

Metaverse Mağazasına Özel Ürünler

Vodafone Metaverse Mağazası özel ürün ve kampanyalara da ev sahipliği yapacak. Vodafone’un FreeZone Gaming çatısı altında sunduğu içeriklerin de bu mağazadan erişilebilir olması bekleniyor. Ayrıca şirket çeşitli lansman ve etkinlikleri de Decentraland “66,-1 parsel” alanında yapacak.

Decentraland (MANA) yazı hazırlandığı sırada 2,37 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Bitcoin 44.000 doların altına sarktığı için altcoin piyasalarında da ciddi düşüşler görüldü. MANA gün içinde en yüksek seviye olarak 2,44 dolara ulaştı.