verge-(xvg),-stellar-lumens-(xlm)-ve-tron-(trx)-teknik-analizi

Verge (XVG), Stellar Lumens (XLM) ve Tron (TRX) Teknik Analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yukarı yönlü hareketini takip eden piyasa, önemli bir boğa koşusuna imza atıyor. Verge (XVG), 24 saatlik zamanda diliminde %’lik bir artış kaydederek yatırımcılarını sevindirdi. Stellar Lumens (XLM) fiyatı, son 24 saatte %2’lik artışla 0.61 dolar seviyelerinde seyrediyor. Tron (TRX) yukarı yönlü hareketine devam ederken haberimizin hazırlandığı sırada 0.1658 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Verge (XVG)

Verge fiyatı geçtiğimiz birkaç günden bu yana önemli ölçüde yükseldi. 48 saatlik zaman diliminde U’in üzerinde artış kaydeden Verge, kısa vadede düzeltme evresi sinyalleri vermiyor. Bununla birlikte XVG, 2017 yılında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.30 dolar seviyelerinden henüz çok uzakta yer alıyor. Analistler bu bağlamda, XVG fiyatının yükseliş hareketine devam edebileceği bir senaryo çizdi. Teknik veriler Verge’in boğa koşusunu destekliyor. Müthiş Osilatör piyasadaki yükseliş momentumunda bir artış gösterirken Chaikin Para Akışı 0.15 seviyelerinde seyrediyor.

Stellar Lumens (XLM)

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 65.000 dolar seviyesinde reddedilmesi ve devamında 60.000 dolara kadar düşmesi ile XLM’i de paralel fiyat hareketleri takip etti. Popüler kripto para, 14 milyar dolarlık piyasa değeri ile, piyasa değeri sıralamasında 14. sırada yer alıyor.

XLM teknik verileri, henüz belirgin bir fiyat hareketi sinyali vermedi. Parabolik SAR ve RSI nötr bölgede seyrederken önümüzdeki seanslarda dikkatle takip edilmesi gereken göstergelerdir. XLM’in 2018 yılında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.93 dolar seviyelerini görebilmesi için boğaların piyasa hakimiyetini ele geçirmesi gerekebilir.

Tron (TRX)

Tron, Nisan ayından bu yana kademeli olarak yükseliş kaydeden kripto paralardan biri oldu. TRX, son 48 saatlik zaman diliminde 0’un üzerinde değer kazandı. TRX piyasası geçtiğimiz seanslarda yüksek işlem hacim rakamlarına sahip olmamasına rağmen yükseliş trendini korudu.

TRX yükseliş trendini korurken teknik göstergeler popüler kripto paranın fiyat performansı kadar güçlü sinyaller vermese de yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. RSI 55 seviyesinde işlem görürken Chaikin Para Akışı 0.06 ile yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. Bunlarla birlikte Tron ağındaki USDT işlem rakamlarının Ethereum ağındaki Tether rakamlarını aşması TRX adına son zamanların en önemli gelişmesi olarak değerlendirilebilir.