venmo,-bitcoin-ve-altcoin-alim-satim-hizmeti-sunmaya-basladi

Venmo, Bitcoin ve altcoin alım satım hizmeti sunmaya başladı

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan PayPal’ın sahibi olduğu kişiden kişiye ödeme hizmeti sağlayıcısı Venmo, yaptığı resmi açıklamayla kullanıcılarına kripto para alma, satma ve tutma hizmeti sunmaya başladığını belirtti.

Venmo kullanıcıları Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemleri yapabilecekler.

70 milyondan fazla kullanıcısı olan ve özellikle genç jenerasyonun ABD’de tercih ettiği bir ödeme şirketi olan Venmo’da kullanıcılar 1 dolarlık bile kripto para işlemi yapma hakkına sahipler. Kullanıcılar ayrıca yaptıkları işlemleri de Venmo uygulaması vasıtasıyla paylaşabilecekler.

Venmo’nun başındaki isim Darrell Esch, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu geliştirmenin Venmo topluluğunun yeni bir dünyayı keşfetmesini sağlayacağını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralarla ilgili ne kadar bilgi sahibi olursanız olun, ister az ister çok, Venmo topluluğu artık güvenli bir platformda bu yeni dünya hakkında daha fazla araştırma yapabilecek ve daha çok şey öğrenebilecek. Buradaki amacımız tabii ki müşterilerimizin, kullanımı kolay bir platformda kripto paraları alıp satabilmelerini güvenli bir şekilde sağlamak.”

Sadece geçen sene 159 milyar dolarlık ödeme işleminin gerçekleştirildiği Venmo’nun 2020 yılındaki müşteri davranışı araştırmasına göre; Venmo kullanıcılarının yüzde 30’dan fazla bir kısmı zaten kripto para alımı yapıyordu. Yüzde 20’lik bir bölüm ise kripto para alımı yapmaya pandemi döneminde başladı.

Venmo kullanıcıları, Venmo bakiyelerindeki fon ya da buraya bağlı olan banka hesapları vasıtasıyla veya debit kart ile kripto para alabilecekler.

The post Venmo, Bitcoin ve altcoin alım satım hizmeti sunmaya başladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.