usta-analist:-altin-fiyati-2-ve-4-ceyrekte-bu-duzeyleri-gorecek!-–-mahsup.net

Usta Analist: Altın Fiyatı 2. ve 4. Çeyrekte Bu Düzeyleri Görecek! – Mahsup.net

RBC Capital Markets emtia stratejisti Christopher Louney’e göre, altın piyasası geçen yıl ile bu yılki fiyat hareketleri arasında keskin bir kontrast görüyor. Ayrıca Christopher Louney, altın fiyatı için beklediği seviyeleri sırası ile açıkladı.

Christopher Louney: Bunlar, altın fiyatı için özellikle yararlı değil!

RBC Capital Markets emtia stratejisti Christopher Louney, Kitco News’e verdiği demeçte kısa ve orta vadede fiyatları etkileyecek gelişmelere dikkat çekiyor. Christopher Louney konuya yönelik şunları söyledi:

Arka rüzgârın diğer tarafının 2021 boyunca rüzgara dönüştüğünü görüyoruz. 2020’de altın, COVID-19 dinamikleri nedeniyle aşırı abartılan çok yıllı bir yükselişe yakalandı. Bu, altın’ın yeni zirvelere çıkmasına yardımcı oldu. Bu yılın başına geldiğimizde, zayıflık oldu. Ancak altın’ın düşüşü beklenenden daha erken geldi. Fiyatlara yaptığımız en son revizyon, aslında yıl içinde gerçekleşmesini beklediğimiz bazı zayıflıkları öne çıkarıyor. Bunun nedenleri, küresel büyüme dinamikleri, yüksek ABD doları, artan getiriler ve altın üzerinde baskı oluşturan riskli duyarlılıktır. Küresel büyümenin kendisinin daha büyük bir dinamiği, var olan bazı olumlu yönlerden bağımsız olarak, altın fiyatları için özellikle yararlı değil. Ve tüketici ve fiziksel talepte oldukça büyük bir canlanma görsek bile, bu kısa ve orta vadede fiyatların görünümünü değiştirmek için yeterli değil.

Christopher Louney: 2. çeyrekte 1.726 dolar ve 4. çeyrekte ortalama tahmin 1.694 dolar!

Christopher Louney, altın için temel durum görünümünün yılın geri kalanında biraz daha düşük olacağını da sözlerine ekledi. Christopher Louney konuya yönelik şunları söyledi:

Enflasyon endişelerini bir kenara bırakırsak, biz sadece altın için nötrden zayıflığa doğru olan bir dönem için ayarlandık. Yatırımcılar şu anda güçlü büyüme beklentilerine, öz sermaye performansına ve artan oranlara yakın ilgi gösteriyor. Geçen yıl olduğu gibi altına böylesine büyük bir tahsisat sağlamanın ardındaki teori, bu ortamda güçlü değil. Gördüğümüz şey bu, sadece fiyatlarda değil, aynı zamanda ETF alanındaki akışlarda da…

İkinci çeyrekte Christopher Louney, altın’ın ortalama olarak 1.726 dolardan işlem görmesini bekliyor. Christopher Louney’ın, yılın sonunda 4. çeyrek ortalama tahmini 1.694 dolardır. Christopher Louney, “Çok fazla dezavantaj yok. Ancak yıl boyunca olumsuzun nötr olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Christopher Louney: Altın’ın bu yılın sonuna kadar 2.000 dolara sıçrama şansı var

Christopher Louney’e göre, altın’ın bu yılın sonuna kadar ONS başına 2.000 dolara sıçrama şansı var. Ancak bu, Christopher Louney’nin tahmin etmediği kontrol edilemez bir enflasyon gerektirecek. Christopher Louney konuya yönelik şunları söyledi:

Kontrolsüz enflasyona sahip olduğumuz bir senaryoya sahip olursak. O dünyada, ekonomik gücün aşırı takdir edilmesi bizi kesinlikle en yüksek senaryomuza itecek. Bu senaryo altın’da 2021 için ortalama 1.978 dolar seviyesini öngörüyor.

Ancak Christopher Louney’e göre, bu kontrolsüz enflasyon şu anda pek olası görünmüyor. Christopher Louney konuya yönelik şunları söyledi:

İhtiyaç duyduğumuz enflasyon türü kontrolsüz, beklenmedik ve oldukça büyük olmalı, çünkü bunun gerçekten altın’ı tamamen daha yüksek bir seviyeye çıkaracak birincil faktör olması gerekiyor. Bunu beklemiyoruz.

Christopher Louney: Bu altın fiyatı için bir oyun değiştirici değil!

Christopher Louney, altın akışını güvende tutmaya yetecek, ancak yeni bir satın alma çılgınlığı başlatmayacak bazı enflasyon açıklamalarını tahmin ediyor. Christopher Louney konuya yönelik şunları söyledi:

Bunun arkasında bazı tahsisler göreceğiz, ancak bu fiyatlar için bir oyun değiştirici değil. Çünkü altın fiyatı görünümünü değiştirmek için gerekli olacağını düşündüğümüz enflasyonun türünü ve kapsamını tahmin etmiyoruz.

Usta Analist: Altın Fiyatı 2. ve 4. Çeyrekte Bu Düzeyleri Görecek! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.