ust-fiyatinda-derin-dusus:-0.82’yi-gordu

UST fiyatında derin düşüş: 0.82’yi gördü

Terra’nın algoritmik stabil kripto parası UST’deki düşüş sürüyor. 1 dolar olması gereken UST, Bitcoin’deki sert düşüşün etkisiyle 0.82 dolara kadar geri çekildi ve dolara karşı yüzde 17 oranında değer kaybına uğradı. Terra blok zincirinin yöneticisi Luna Vakfı’nın şu ana kadar, UST’yi 1 dolarda tutma çabaları başarısız oldu.

Geçtiğimiz haftalarda 19 milyar dolara yaklaşan UST’nin piyasa değeri, bugünkü düşüşle 17.4 milyar dolara geriledi. Dolaşımdaki 18.61 milyar UST ile olması gereken mevcut piyasa değeri ise 18.61 milyar dolar.

Öte yandan UST ile birlikte Terra ekosisteminde yer alan ANC ve LUNA gibi kripto paralar da büyük değer kayıpları gördü. ANC ve LUNA, son 24 saatte yüzde 35 oranında düşüş yaşadı.

UST/USDT grafiği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – En çok düşen coin’ler: BTC’deki geri çekilme onları vurdu

“42 bin BTC satıldı” iddiaları

Luna’nın UST’yi 1 dolarda tutabilmek için UST için oluşturulan 42 bin 530 BTC’lik rezervin tamamını sattığı öne sürülmüştü. Bu iddialar, BTC’lerin cüzdandan çıkarılmasıyla ortaya atılmıştı. Luna’dan yapılan açıklamada, BTC’lerin piyasa yapıcılara ödünç verildiği, şimdiye kadar çok az bir kısmının satıldığı ancak UST almak için halihazırda kullanıldığı belirtildi.

0.82 dolara düşüşün ardından UST, TSİ 01.15 itibari ile 0.93 dolardan işlem görüyor.

The post UST fiyatında derin düşüş: 0.82’yi gördü appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.