unlu-yatirim-sirketi-eth’ye-rakip-olarak-iki-altcoin’i-isaret-etti!

Ünlü Yatırım Şirketi ETH’ye Rakip Olarak İki Altcoin’i İşaret Etti!

Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD Merkezli girişim sermayesi devi olan Andreessen Horowitz (a16z), iki altcoin’in aktif adresleri ve günlük işlemleri açısından kripto para devi Ethereum’u (ETH) geride bıraktığına dair yeni bir rapor yayımladı.

BNB ve SOL Başarısı

Risk sermayesi şirketi Andereessen Horowitz’ın hazırladığı raporda, 12 Mayıs tarihi itibariyle 30 günlük bir süre boyunca aktif adreslerin ölçüldüğü ifade ediliyor. Açıklanan verilerde aktif adres sayılarıyla alakalı, Binance Borsasına ait kripto para birimi olan Binance Coin’in (BNB) 9.4 milyona, Solana’nın (SOL) 15,4 milyona ve Ethereum’un ise (ETH) 5.5 milyona ulaştığı duyuruldu.

Şirket ayrıca kripto para birimleriyle ilgili yaptığı çalışmasında, günlük işlemlerin bir aylık ortalamasını araştırdığını belirtti. Bununla birlikte 12 Mayıs tarihi itibariyle bir aylık günlük işlem sıralaması hakkında sunduğu raporda, Ethereum 1.1 milyonluk bir hacme sahipken BNB ve SOL için bu sayılar 5 milyon, 15,3 milyona ulaştığını ifade ediliyor.

Yüksek İşlem Ücreti

Öte yandan piyasa değerine göre lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un, blok alanı için çok daha yüksek bir talebe sahip olduğu belirtildi. Ayrıca Ethereum işlem ücreti açısından yedi günlük ortalaması 15 milyon doları bulurken, BNB Chain ve SOL için bu ortalama yaklaşık 1,3 milyon dolar ve 62.041 dolar seviyelerinde olduğu öne sürüldü.

Girişim firması ayrıca, Ethereum’un üç blockchain ekosisteminden en çok geliştiriciyi kolayca kendisine çektiğini ifade etti.

Andressen Horowitz şirketi son olarak Ethereum hakkında yaptığı açıklamasında bu ifadelere yer verdi:

“Piyasa değeriyle lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un popülaritesi aynı zamanda iki ucu keskin bir kılıca benzer. Ethereum, tarihsel olarak ölçeklendirme konusunda bir merkezden yönetilmediği için, diğer kripto para birimleri bunu avantaja çevirerek daha iyi performans ve daha düşük ücret vaadiyle kullanıcıları cezbetmeyi ve çekmeyi başardı. (Bazıları bunu güvenlik pahasına yaptıklarını iddia edebilir.)”