unlu-milyonerden-cin’de-cikarilan-bitcoin’lere-“kanli-coin”-elestirisi-–-mahsup.net

Ünlü Milyonerden Çin’de Çıkarılan Bitcoin’lere “Kanlı Coin” Eleştirisi – Mahsup.net

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, Çin’de çıkarılan herhangi bir Bitcoin (BTC)’i satın almayı reddettiğini söyledi.

CBBC’nin Capital Connection isimli programında O’Leary, Bitcoin ile ilgili olarak önemli bir sorun olarak gördüğü konuyu gündeme getirdi. İlk olarak, Bitcoin’in kurumsal portföylerde önemli bir ilerleme kaydetmediğini vurguladı. Yatırımcılar için yükselen bir önceliğin, yatırımlarının kaynağını bilmek olduğunu iddia ediyor.

O’Leary, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Varlıkların nasıl üretildiği, karbonun yakıp yakılmadığı, insan haklarının söz konusu olup olmadığı, Çin’de üretilip üretilmediğine dair tartışmalarımız var. Artık Bitcoin’de bu sorunlar öne çıkıyor.”

Yani, “kurumlar Çin’de elektrik için kömür kullanılarak çıkarılan BTC’leri veya yaptrıım uygulanan ülkelerde çıkarılan BTC’leri satın almayacak,” dedi.

Artık “el değmemiş” bir coin’e önemli bir talep olduğunu söyledi. O’Leary ayrıca önümüzdeki bir veya iki yıl içinde farklı coin sınıfının ortaya çıkacağını söyledi:

“Çin’den çıkarılan ‘kanlı coin’ ve kömür yerine hidroelektrik kullanan ülkelerde sürdürülebilir bir şekilde çıkarılan ‘temiz coin’.”

Bitcoin ve etik problemleri

O’Shares ETF’lerinin başkanı bir zamanlar Bitcoin’in “çöp” olduğunu ilan etmesine rağmen, son zamanlarda fikrini değiştirdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kişisel portföyünün %3’ünü kripto para birimine tahsis edeceğini açıkladıktan sonra, satın almalarının kaynağıyla ilgili endişelerle dolduğunu söyledi.

Bu noktada O’Leary, satın aldığı Bitcoin’in uyumlu olduğundan emin olma konusunda çok bilinçli davrandığını söyledi. “Temiz coin’lerin tarafını tutuyorum,” diye ekledi.

Bunun, kripto ile ilgilenenlerin üstesinden gelmesi gereken büyük bir engel olduğunu söyleyerek devam etti: “Bu varlık sınıfını, olağanüstü bir mücadelede, olağanüstü bir durumda belirsizlikte tuttunuz.”

O’Leary, daha önce birçok insanın bunu pek düşünmediğini açıkladı. Bununla birlikte, daha fazla ülke kriptoları düzenlemeye başladıkça, potansiyel yatırımcılar varlığın değerleriyle uyumlu olup olmadığı konusunda endişeleniyor.

Ünlü Milyonerden Çin’de Çıkarılan Bitcoin’lere “Kanlı Coin” Eleştirisi – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.