unlu-ekonomistler:-altin-fiyati-yilin-devaminda-bu-duzeylerde-olacak!-–-mahsup.net

Ünlü Ekonomistler: Altın Fiyatı Yılın Devamında Bu Düzeylerde Olacak! – Mahsup.net

Altın fiyatı yazım sırasında 1.734 doların üzerinde yükseliş yönünde işlem görüyor. Citibank’taki ekonomistler ise sarı metala yönelik tahminlerini paylaştı. Citibank’taki ekonomistlere göre, altın (XAU/USD) yılın geri kalanında 1.700 – 1.900 dolar aralığında daha fazla yatay işlem görebilir. Yazım sırasında her zamanki gibi 10 yıllık yükselen Hazine getirileri sarı metal piyasalarını etkiliyor.

Citibank ekonomistleri açıkladı: Altın fiyatı yılın geri kalanında bu seviyelerde olacak!

Altın fiyatı şu anda olumlu yönde işlem görüyor. Analist ve ekonomistlerden de piyasaya yönelik yeni tahminler geliyor. Citibank’taki ekonomistler, altın’ın yılın geri kalanında 1.700 – 1.900 dolar aralığında daha fazla yatay işlem görmesini bekliyor. Citibank’taki ekonomistler konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

XAU/USD’nin yılın geri kalanı için çoğunlukla 1.700 – 1.900 dolar aralığında ve 2021’de ortalama 1.800 dolar seviyesinde kalmasını bekliyoruz. Külçe piyasası için birkaç pik döngü riski görüyoruz. Bunlar arasında ABD Merkez Bankası’nın 2021 sonuna kadar varlık alımlarını azaltma riski ve 2022/2023 politika faiz oranlarının düşürülmesi için daha agresif kısa vadeli faiz oranı ticareti fiyatlandırması yer alıyor. Bu da ABD dolarını destekleyici olabilir. Bu yıl 10 yıllık Hazine getirilerindeki artış, altın gibi uzun vadeli sıfır kuponlu bir varlık için bir rüzgar olmaya devam edebilir. Bir COVID-19 aşı ticareti sırasında bir risk varlığı ve emtia reflasyonu anlatısı, altın yerine petrol, bakır ve diğer pazarlara girişleri de destekleyebilir.

Ünlü Ekonomistler: Altın Fiyatı Yılın Devamında Bu Düzeylerde Olacak! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.