unlu-analistten-sasirtan-yorum:-bu-kripto-para-birimi-bu-yolla-yukselir!

Ünlü Analistten Şaşırtan Yorum: Bu Kripto Para Birimi Bu Yolla Yükselir!

Bitcoin karşıtı tutumuyla bilinen ve altın destekçisi olan Peter Schiff, Bitcoin (BTC)’nin fiyatının yükselmesi adına bir senaryo önerdi. Ancak kendisi de bunu imkanlı görüyor gibi gözükmüyor. Özellikle Bitcoin karşıtı cümleleriyle gündeme gelen Schiff, Bitcoin bu yollarla yükseleceğini belirtiyor ancak kendisinin hala Bitcoin almayacağını da vurguluyor.

Bunlar Olursa BTC Yükselir

Schiff, Bitcoin’in yükselmeye başlaması için NASDAQ endeksinin yükselmesi gerektiğini ve altının değer kazanmak yerine düşmesi gerektiğini bildiriyor. Bunun yanı sıra Schiff, ABD Merkez Bankası’nın ekonomiye zarar vermeden enflasyonu %2’ye düşürmesi gerektiğini de ekliyor. Bunun olabilmesi için de Schiff, FED’in açıklanması beklenen faiz oranlarının da asgari düzeyde tutması gerektiğini ve hükümetin harcamalarını minimum düzeyde tutması gerektiğini vurguluyor.

Tüm bunlar gerçekleşip Bitcoin (BTC) değeri hızla yükselse bile Schiff, dünya yeni dünya düzenine evrilmedikçe ve Bitcoin zorunlu olmadıkça Bitcoin almayacağını açıklıyor. Bu arada Schiff, NASDAQ olarak bilinen borsa endeksinin de önce P’ye sonra 0’a düşmesini beklediğini belirtiyor. Ayrıca FED’in faiz açıklamaları yaklaştıkça Bitcoin’in fiyatı da etkileniyor ve bugün düşüş yaşadığı da gözlemleniyor.

Meme Token Sahipleri Dikkat!

Öte yandan Schiff, meme token stoklayanları da uyarıyor ve meme tokenların fiyat çöküşü yaşayacağını savunuyor. FED’in faiz açıklamaları henüz gelmeden bile kripto piyasasını etkiliyor ve Schiff, eğer bu faiz oranı çok yüksek olursa özellikle altcoinler ve meme tokenlar’ın tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

Bu süreçte ise Bitcoin, geçtiğimiz haftada 37.000 dolarlık seviyelere düştüğü zamanları toparladıktan sonra 40.000’e kadar ulaşmayı başarmıştı. Dün ise biraz durgun ilerleyen Bitcoin, bugün yaklaşık %1’lik düşüş gösteriyor. Bu yazı yazılırken ise Bitcoin (BTC), son 24 saatteki %1’lik düşüşüyle 38.660 dolardan işlem görüyor.