unlu-analist,-derin-bitcoin-duzeltmesine-karsi-uyardi!-kasim-2021’i-isaret-etti

Ünlü Analist, Derin Bitcoin Düzeltmesine Karşı Uyardı! Kasım 2021’i İşaret Etti

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve trader, Bitcoin‘in (BTC) fiyat hareketinin Kasım 2021’deki piyasa zirvesine benzediğini ve başka bir derin düzeltmeye hazır olduğunu söyledi.

Analist: Derin Bitcoin Düzeltmesi Geldi!

DonAlt adlı analist, yeni bir strateji oturumunda lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yönü hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Analist, yaptığı açıklamalarda  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un ve Terra‘nın (LUNA) kurucusu Do Kwon’un büyük alımlarına rağmen boğaların piyasayı daha yükseğe çıkaramamasının ardından ayıların Bitcoin’in kontrolünü ele geçirdiğini söyledi.

DonAlt, yaptığı açıklamaların devamında şu ifadelere yer verdi;

Bence varsayımın düşüş olması gerekiyor ve bu düşüş olacak çünkü bir sürü iyi haberimiz vardı. Bir sürü altcoin yükselişe geçmişti. Bu gerçekten ilginç çünkü insanlar Bitcoin ve ETH yerine altcoin almaya başladıkları bu kopuşlara sahip olduğumuzda her zaman böyle g2örünüyor. Sonra bir sürü olumlu habere rağmen fiyatlar düşüyor.”

BTC’nin Hareketleri Kasım 2021’i Andırıyor

DonAlt ayrıca, lider kripto para birimi Bitcoin’in 45.000 dolardaki reddinin boğalar için büyük bir kırmızı bayrak olduğunun altını çizdi. Kripto strateji uzmanına göre, başarısız kırılma, Bitcoin‘in Kasım ayında 70.000 dolara yakın toplandığı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yalnızca birkaç aylık bir düşüş trendi başlatmak için çıkardığı piyasa yapısını andırıyor.

Ünlü analist açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

70.000 dolara yükseldik, geri döndük, 60.000 doları tutmadık ve bu düşüş eğilimiydi. Çok açık bir şekilde düşüş eğilimindeydi ve şu anda haftalıktan ziyade günlük grafik göz önüne alındığında daha düşük zaman diliminde yine aynı piyasa yapısını andırıyor.

Teknik olarak konuşursak, bu piyasa yapısının kırılması için Bitcoin’in 47.000 doların üzerine yükselmesi gerekiyor. 33.000 dolar ise en düşük seviye olarak kaydedilebilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1’lik bir düşüşle 42.240 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.