uniswap-labs,-web3-yatirimlari-icin-harekete-gecti!

Uniswap Labs, Web3 Yatırımları İçin Harekete Geçti!

Kripto para birimlerini takas etmek amacıyla kullanılan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Unsiwap‘ın geliştiricisi Uniswap Labs, Web3 projelerine yatırım yapmak amacıyla yeni bir girişim başlattı. Yapılan resmi duyuruda, “Uniswap Labs Ventures’ın” projeler hakkında detaylı araştırmalar yürüteceği ve yapılacak yatırımların planlamasını yapacağı ifade edildi. Ayrıca duyurua göre Uniswap Labs Ventures’a liderlik edecek ismin Teo Leibowitz olacağı açıklandı.

Uniswap Labs’tan Web3 Hamlesi

MakerDAO, Aave ve Compound gibi birçok merkeziyetsiz finans projesine halihazırda yatırım yapmış olan Uniswap Labs, web3 projelerine yatırım yapmak adına yeni bir girişim başlattı. Merkezi olmayan kripto para değişim protokolü Uniswap’ın geliştiricisi Uniswap Labs, Uniswap Labs Ventures’ı duyurdu. Yapılan resmi duyuruda, Uniswap Labs Ventures’ın ekipleri büyüterek web3 projelerine yapılacak yatırımları planlayacağı ifade edildi.

Ayrıca Uniswap Labs Ventures’a liderlik edecek ismin Teo Leibowitz olacağı açıklandı. Leibowitz, The Block’a yaptığı açıklamada ise yatırımların doğrudan Uniswap Labs bilançosundan yapılacağını belirtti.

Binance CEO Changpeng Zhao’nun Web3 Açıklamaları

Kaydettiği işle hacimleri bakımından mevcut durumda en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yakın tarihli bir demecinde web3 ve Metaverse‘ün daha fazla finansal özgürlük, şeffaflık ve benzersiz deneyimler yaratacağını belirtti. Changpeng Zhao, web3’ün ilerleyen dönemlerdeki potansiyeline dikkat çekerek blockchain ekosisteminin çok sayıda sektöre yön vermeye devam edebileceği yönündeki düşüncelerini dile getirdi.