uluslararasi-para-gonderme-platformu-moneyswitch’e-1-milyon-dolar-yatirim!

Uluslararası para gönderme platformu MoneySwitch’e 1 milyon dolar yatırım!

Kripto Para Haber – Defi platformu MoneySwitch, 35 milyon dolar değerlendirme almasının ardından, Seed Funding (Tohum fonlama) aşamasında Frax Finance’den destek buldu.

Frax Finance’den MoneySwitch’e 1 milyon dolar yatırım!

Uluslararası para gönderme sektörünü değiştirme parolasıyla yola çıkan DeFi platformu MoneySwitch, Seed Funding (Tohum Fonlama) aşamasını sürdürüyor. MoneySwitch, MST coin satışlarına Frax Finance büyük ilgi gösterdi. Dünyanın ilk, Fractional-Algorithmic Stablecoin Protokolü olan Frax, kripto para piyasasında yeni ve modern konsept FRAX stablecoinin geliştiricisi.

Huobi

Frax Finance, FRAX coin dışında platform tokeni olarak da FXS coin kullanıyor. Platformun stablecoini FRAX, Uniswap üzerinde kullanılırken, yönetim tokeni Frax Share (FXS), başta Binance olmak üzere pek çok merkezi borsada işlem görüyor.

MoneySwitch’in Seed Funding aşamasının devam ettiği şu süreçte platform, yeni anlaşmalar peşinde. Platform, Seed Funding öncesi, 35 milyon dolarlık bir değerlendirme almış durumda. İlerleyen haftalarda yeni anlaşmalar ve yeni yatırımlar gelebilir.

MoneySwitch nedir?

MoneySwitch Ethereum blockchaini üzerinde kurulmuş, uluslararası para transferi hizmet sağlayıcılarına stablecoin cinsinden kredi veren likidite havuzları işleten bir DeFi platformu.

Günümüzde uluslararası para transferi SWIFT sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Aslında SWIFT basit ama güvenli bir iletişim ağından başka bir şey değil. Uluslararası para transferi hizmeti veren finans kurumları, SWIFT üzerinden haberleşip, ön-finansman ile para transferlerini gerçekleştiriyorlar. MoneySwitch, Fintech ve DeFi alanlarını bir araya getiren yapısıyla, sektörün likidite sorunlarına çözüm getirerek SWIFT sistemine katkı sağlamayı hedefliyor.

MoneySwitch uluslararası para transferi hizmeti sunan şirketlere hem geleneksel hem de merkezsiz finans (DeFi) alanından istifade etme imkânı sunuyor. Platform, likidite kredilerini, uluslararası para transferi yapan kurumsal müşterilere yönelik olarak hazırlıyor. Belirlenen şartlara uyan kurumsal müşteriler, istedikleri anda likiditeye ulaşabiliyor. Talebe bağlı ve gerçek zamanlı krediye anında ulaşmaları, kendi öz sermayelerini farklı alanlarda kullanabilme imkânı veriyor.

MoneySwitch platformu nasıl çalışıyor?

MoneySwitch, bir DeFi platformu olarak, Liquidity-as-a-Service (LaaS) katmanı; bir FinTech platformu olarak Payment-as-a-Service (PaaS) katmanı ile para transferi sektörüne hizmet vermeyi planlıyor. Platform, uluslararası para transferi hizmet sağlayıcılarına, likidite sağlama, para yatırma ve çekme, kripto para /fiat, fiat/fiat çevrimi yanında kredi geri ödeme hizmetleri de sunuyor.

MoneySwitch startup olarak henüz erken bir aşamada olmasına rağmen, yaptığı ortaklıklarla dikkat çekiyor. MoneySwitch 1 milyon dolarlık yatırımla önemli iş ortaklarından biri haline gelen Frax yanında, uluslararası para transfer hizmet sağlayıcıları Deemoney, Smartway System ve Kapook EU ile de işbirliği kurmuş durumda.

MoneySwitch Token (MST)

MoneySwitch Token $MST, MoneySwitch platformunun yerel tokeni. MST token sahipleri, platform üzerinde yönetişim hakkı ve faiz geliri elde ediyor. Kullanıcılar, dilerlerse, MST tokenleri, Credit Default Protection Pool (CDP) havuzunda stake ederek de değerlendirebilir.

MoneySwitch platformu, yönetim açısından tam merkeziyetsiz bir yapı hedefliyor. Platformun yönetim mekanizması MST sahipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Bu bakımdan MST yatırımcıları, platform ücretleri, token mint ve yakılma işlemleri ile kredilerden elde edilen gelirin kullanımı konusunda da oy kullanarak yönetişim işlemlerine katılabiliyor.

MoneySwitch platformu, Private Sale ve Public Sale aşamalarını 2022 yılı ikinci çeyreğinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Reel sektörde karşılığı olan yapısıyla, önümüzdeki süreç, MoneySwitch ve platform yatırımcıları için bir hayli yoğun geçmeye aday.

MoneySwitch’e ulaşmak için lütfen tıklayınız.

MoneySwitch Telegram hesabına üye olarak Public-Private Sale satışlarından ilk sizin haberiniz olabilir

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us  

___________________________