ufukta-airdrop-mu-gozuktu?-analist-swope,-2-altcoine-dikkat-cekti

Ufukta Airdrop mu Gözüktü? Analist Swope, 2 Altcoine Dikkat Çekti

Airdrop etkinlikleri, kripto para sektörünün en önemli unsurlarından birisi. Kullanıcılar farklı airdrop etkinliklerinden ciddi kazançlar elde edebilmekte ve bu durum da bütün ilgiyi söz konusu etkinliklere çevirmekte.

Uniswap Sonrası Airdrop Çılgınlığı Arttı

Özellikle merkezsiz kripto para borsası Uniswap‘in yaptığı 400 UNI değerindeki airdrop, kripto para sektöründe bu durumu tam olarak tetikledi. Uniswap sonrasında birçok kripto para projesi airdrop yaptı ve bu airdrop etkinliklerinin devamında birçok projenin önce düşüş, daha sonra ise rekor yükseliş yaşadığı görüldü.

Ünlü analist Tyler Swope da bu konuya dikkat çekerek iki kripto para projesinin yakında tam olarak benzer sebepten rekor kırabileceğini düşünüyor. Ünlü kripto para analisti, 227.000’den fazla takipçisine yönelik son yayınında ilk olarak Reflexer Labs’ın kripto parası FLX’e dikkat çekti.

FLX, FOMO’ya Hazır

FLX’in aslında diğer projelerdeki yönetişim tokenlerinden farklı olduğunu belirten analist, özellikle airdrop etkinliği sayesinde rekor kırılabileceği görüşünde. Swope, bu hafta veya önümüzdeki hafta FLX’in ciddi bir fırsat verebileceğini ve buna yönelik FOMO oluşabileceğini vurguladı. Projenin airdrop yapacağını belirten analist, bunun aslında daha önce de duyurulduğunu vurguladı.

FLX tarafından yapılan duyuruda projeye likidite sağlayanların airdrop etkinliğinden faydalanacağı vurgulandı. Uniswap üzerindeki havuzlara likidite sağlayanlar airdrop etkinliğinden yararlanma şansı elde edecek ve analistin ifadesine göre “kullanıcıların yapması gereken tek şey reflexer.finance’i inceleyip likidite sağlamak” olabilir.

PUSH, Eski Zirvesine Yaklaşıyor

Swope radarındaki ikinci kripto paranın ise Ethereum Push Notification Service (PUSH) olduğunu vurguladı. PUSH, kısa süre önce büyük bir airdrop gerçekleştirdi ve bu etkinlik ciddi bir FOMO yarattı. Analist, birçok önemli Ethereum geliştiricisinin projede çalıştığına dikkat çekerek airdrop sonrası çakılan fiyatın çok hızlı toparlanabileceğine işaret etti.

PUSH fiyatı kısa süre önce 8 dolar seviyesine ulaşsa da airdrop nedeniyle 2,56 dolar noktasına kadar geriledi ve ciddi bir düşüş ile karşılaştı. Bu durum Uniswap’in UNI airdrop etkinliği sonrasında da yaşandı. Airdrop ile 1 dolara kadar gerileyen UNI, daha sonra ise 40 dolara kadar yükseldi. Bu da herkese dağıtılan 400 UNI’nin 16.000 dolarlık bir airdrop olduğunu gösteriyor.