turkiye’nin-en-zengin-insani-murat-ulker’den-kripto-para-paylasimi!

Türkiye’nin en zengin insanı Murat Ülker’den kripto para paylaşımı!

Kripto Para Haber – Türkiye’nin en büyük ticari kuruluşlarından Yıldız Holding’in başında bulunan Murat Ülker, Linkedin sayfası üzerinden kripto para sektörüyle ilgili bir yazı yayınladı. Yazıda Metaverse, Blockchain ve NFT’lerden de söz ediliyor.

Geçen ay pek çok kitap okuduğunu belirten Ülker, yeni yazısında “İslam Hukuku Açısından Kripto Paralar ve Blockcahin Teknolojisi” isimli kitaba dair görüşlerini paylaştı.

Huobi

Sözlerine “Bu evrenin para birimi dijital para, kripto para, değer kayıt sistemi ise NFT. Ve ikisini birleştiren nokta Blockchain teknolojisi.” diye başlayan Ülker, Hasan Doğan’ın kitabından pek çok alıntıyı takipçileriyle paylaştı.

“Madeni paralardan kağıt paralara geçiş sürecinde de kağıt paraların güvenilirliği sorununun hararetle tartışılmış olması kuvvetle muhtemeldir… Aynı şekilde kağıt paradan elektronik paraya geçişin de sancısız olduğu söylenemez. Elektronik paraya dair meseleleri henüz hazmedememişken şimdi de kripto para kavramı küçük tasarruf sahiplerinden büyük devletlere varıncaya kadar hepimizin gündemine girdi… Bitcoin ve kripto paralara yönelik büyük ilgi başta Körfez ve Güneydoğu Asya bölgeleri olmak üzere Müslüman coğrafyanın da başlıca tartışma konularından biri haline gelmiştir.”

Yazıda ayrıca şöyle bir bölüm yer almakta:

“Bugünün para teknolojisinin geldiği noktada paralar, metal parayı temsil eden kağıt paralar, krediye dayalı paralar, elektronik (dijital) para, kripto para olarak ayrılmaktadır, diyen yazar; elektronik parayı, banka hesaplamalarına muhtaç olmadan işlemlerde kıymetinin elektronik biçimde teknik bir cihaza depo edilmesi, ödemelerde ise hamiline yazılı bir senet gibi kullanılması esasına dayanır, diye tanımlıyor. Kripto ya da sanal para için Avrupa Merkez Bankası tanımı şöyle: Bir merkez bankası ya da e-para kuruluşunca ihraç edilmemiş, bazı durumlarda paraya alternatif olarak kullanılabilen bir değerin dijital temsilidir.”

Türkiye’nin en zengini

Sanayici ve iş insanı kimliğiyle tanınan Ülker, 2021 yılındaki 6,3 milyar dolar servetiyle Türkiye’nin en zengin kişisi, dünyanın ise en zengin 421. kişisi unvanına sahip.

Murat Ülker’in babası Sabri Ülker, 1944 yılında Yıldız Holding’i kurdu. 63.500 çalışanıyla Yıldız Holding, bünyesinde Ülker başta olmak üzere pek çok önemli markayı barındırıyor.

Yazının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.


Binance komisyon indirimlerini ’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.