tron-blockchain’i-bir-stablecoin’i-daha-destekleyecek-–-mahsup.net

Tron Blockchain’i Bir Stablecoin’i Daha Destekleyecek – Mahsup.net

Bugün erken saatlerde TrueUSD (TUSD) stablecoin’inin resmi Twitter hesabı, TRON ağına geçeceklerinin ipucunu vermişti. Şimdi ise TUSD’nin Tron’un TRC20 standardı tarafından destekleneceği ve bundan iki gün sonra TRON blockchain’inde çalışacağına dair resmi bir duyuru yapıldı.

ABD dolarına sabit bir stablecoin daha TRON ağına geçiyor

TrueUSD (TUSD), TRC20 ağında çalıştırılacak ikinci dolar destekli stablecoin olacak. Mart 2019’da, en likit ve popüler stablecoin olan USDT Tron ağına taşınmıştı. USDT; Ethereum, EOS, Omni gibi blockchain’lerde de faaliyet gösteriyor.

O zamandan beri Tron blockchain’inde 20.994.331.935.06 USDT dolanıyor. Bu miktar, neredeyse ETH tabanlı USDT kadar çok.

Tether’ın şeffaflık sağladığı belgeye göre Ethereum ağında 22.416.147.047.96 USDT bulunuyor. EOS ağında ise 70.251.000.50 USDT bulunuyor. Bu durum EOS’i bu listede üçüncü konuma getiriyor.

Bununla birlikte TUSD, Tether veya en büyük ikinci stablecoin olan USDC’den çok daha az popüler. Bu stablecoin’ler piyasa değeri sıralamasında üstlerde yer alırken TUSD, CoinMarketCap’te 154. sırada.

Ancak CoinCodex verilerine göre TUSD, yalnızca stablecoin’ler arasında ölçülen piyasa değerine göre en büyük sekizinci coin.

USDT’nin tamamen destekli olduğu kanıtlandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 30 Mart’ta Tether, muhasebe ağı Moore Cayman tarafından hazırlanan yakın tarihli bir güvence raporu paylaştı. Rapor, en popüler USD destekli stablecoin’in tamamen rezervlerle desteklendiğini belirtiyor. Rapor, USDT’yi desteklemek için Tether nakit rezervlerinin dolaşımdaki tüm USDT’yi kullanmak için fazlasıyla yeterli olduğunu belirtiyor.

Tether’ın dolaşımdaki tüm stablecoin’lerini tam olarak destekleme durumu, kripto alanındaki birçok kişi tarafından şüphe ile karşılanan bir olaydı.

Bu sırada, Tether’in varlıklarını Polkadot ve Kusama ağlarında bulundurmayı da planladığını belirtmekte fayda var. Bu durum, iki taraf için de devrim niteliğinde. Çünkü Tether, USDT varlığını ilk defa çok-zincirli bir ağda konuşlandıracak. Öte yandan USDT’nin stablecoin’lerin öncüsü olduğu göz önüne alındığında, bu durum Polkadot ve Kusama için de önem taşıyor.

Tron Blockchain’i Bir Stablecoin’i Daha Destekleyecek – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.